שר האוצר, ישראל כ"ץ ושר העבודה והרווחה, איציק שמולי, הסכימו אמש (שבת) על הקצאת כחצי מיליארד שקלים לאוכלוסיית הנכים כמענק מיוחד. גובה המענק יקבע בהתאם לסוג הקצבה, רמת הזכאות של הקצבה ומספר חודשי הזכאות של הנכה במהלך שנת 2020, כפי שתואם גם עם ארגוני הנכים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי תזכיר החוק שהופץ הערב, המענק המיוחד לנכים הזכאים צפוי להיות משולם בשתי פעימות‏: בחודשים מרץ ובחודש יוני 2021, עבור שני הרבעונים הראשון והשני של שנה זו, בהתאמה. המענק נועד לסייע לאוכלוסיית הנכים בצל משבר הקורונה ובהודעת האוצר נכתב כי הוא מהווה תחליף להגדלת קצבת הנכות. 

"אני שמח שגם תחת נסיבות כמעט בלתי אפשריות, הצלחנו לעמוד עד תום בהתחייבות לציבור הנכים והם יקבלו את שמגיע להם עד לשקל האחרון", מסר בתגובה שר העבודה והרווחה, איציק שמולי. "זהו צעד קריטי וחשוב בתקופה כלכלית כל כך קשה ואני גאה להוביל מדיניות שלא מותירה את המוחלשים מאחור. אני מודה לשר האוצר, ישראל כ"ץ, לשר הביטחון, בני גנץ, ולביטוח הלאומי על שיתוף הפעולה".

שר האוצר כ"ץ מסר: "הערב אנו מוכיחים שוב כי ציבור הנכים נמצא בראש סדר העדיפות - כאשר אנו מקצים להם מענק נוסף בהיקף של 500 מיליון שקלים, זאת בדומה ל-1 מיליארד השקלים שהוקצו בשנת 2020. יש לי מחויבות עמוקה כלפי ציבור הנכים, ואמשיך לפעול בכדי לוודא שכל ההתחייבות כלפיהם יקוימו. אני מודה לשר הרווחה, איציק שמולי, על שיתוף הפעולה הרחב. כעת נמשיך לפעול עד שהכספים יועברו לחשבונות הבנק".

ראשי ארגוני הנכים בירכו על המהלך. חנן טל, מייסד ומנכ"ל "נכה לא חצי בן אדם" מסר כי "הקורונה לא פסחה על ציבור הנכים, לא במובן הבריאותי ולא במובן הכלכלי. העברת 500 מיליון השקלים הם צעד חלקי אך חיוני במסע להבטחת המחייה בכבוד של ציבור הנכים". לביא נאור, דובר קבוצות מחאת הנכים, הוסיף: "דווקא בתקופה קשה זו הראו שר האוצר, ישראל כ"ץ, ושר העבודה והרווחה, איציק שמולי, כי אוכלוסיית הנכים באמת קרובה לליבם ועשו מאמצים ענקיים בכדי לעמוד בהבטחות לציבור הנכים".