10,000 ישראלים יכולים לצאת מהארץ ולהיכנס אליה בכל יום, אמנם תחת מגבלות מסוימות, אך כבר ישנם רבים שמנצלים את ההזדמנות לטוס לחו"ל ולטייל. בשל המצב, שמשתנה כל העת, קיים בלבול רב לגבי היעדים שאליהם אפשר להגיע, מה הדרישות של כל מדינה בכניסה אליה, באילו מדינות יש עדיין מגבלות פנימיות וסגרים חלקיים ומה קורה עם הילדים הלא מחוסנים כשחוזרים לארץ. N12 עושים לכם סדר עם רשימת היעדים לחופשה הקרובה.

סיני: הכי קרוב לבית

ישראלים רבים חיכו לחופשה בסיני, שאינה דורשת טיסה אלא נסיעה של מספר שעות בלבד. מתווה הפתיחה של מעבר טאבה, שפורסם בשבוע האחרון, ויהיה בתוקף עד 12 באפריל, כולל את התנאים הבאים: 300 עוברים לכל כיוון בכל יום; רכישת אגרת כניסה באינטרנט ב-101 שקלים; כניסה למחוסנים ומחלימים בלבד, כלומר ללא ילדים; הצגת בדיקת קורונה שלילית בכניסה לסיני שנעשתה 72 שעות לפני הכניסה; בחזרה לישראל שתי בדיקות, הראשונה במצרים והשניה במסוף עצמו. בנוסף ראוי לציין כי ישנה אזהרת מסע לגבי איום קונקרטי גבוה מאוד, של המטה לביטחון לאומי, אשר קורא לישראלים לשוב ארצה.

יעדים שבהם מקבלים ישראלים 

מדינות שמקבלות מחוסנים:

 1. יוון: מקבלת ישראלים מחוסנים בכפוף להצגת בדיקה לפני הטיסה. עם זאת, ביוון יש כיום עוצר לילי.
 2. גאורגיה, איסלנד, סלובניה, גואטמלה, גאורגיה, סלובניה, בליז, גואטמלה: מחוסנים פטורים מבידוד ולא צריכים להציג בדיקות שליליות. בגאורגיה ישנו סגר חלקי בימים אלו.
 3. תאילנד: הכריזה כי תקבל מחוסנים מיולי.
 4. קפריסין: נוסעים מחוסנים יהיו פטורים מבדיקת קורונה או מבידוד, אחרים יכולים להיכנס בכפוף לבדיקת קורונה. עם זאת השהייה בקפריסין תחת מגבלות משמעותיות: ניתן לצאת עד פעמיים ביום ל-3 שעות בלבד בכל יציאה, בשליחת סמס לרשויות, ובסופי שבוע עד 3 פעמים ביום. יציאה ללא האישור בסמס משמעותה קנס של 300 יורו. בנוסף יש עוצר לילי בקפריסין בין השעות 23:00-5:00. תוקף ההגבלות כרגע עד 30.4. המסחר פתוח במהלך היום, המסעדות ובתי הקפה פתוחים לישיבה בחוץ או T.A.
 5. קרואטיה: מחוסנים שהתחסנו 14 יום לפני הטיסה פטורים מבידוד ומבדיקות, כמו גם מחלימים שהחלימו עד 180 ימים לפני הטיסה. מי שאינו מחוסן נדרש לבדיקת קורונה שלילית 48 שעות לפני הטיסה, ואם השהייה במדינה ארוכה מ-10 ימים, יש לבצע בדיקה נוספת.

מדינות שמקבלות ישראלים בכפוף לבדיקות שליליות:

 1. סיישל: כניסה בכפוף לבדיקת קורונה שלילית 72 שעות לפני ההמראה.
 2. ארה"ב, דובאי, אבו דאבי, מקסיקו, האיים המלדיביים, ברזיל: מקבלות ישראלים בכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית. במדינות אלה יחסית אין הגבלות פנימיות והעסקים מתפקדים באופן רגיל.
 3. טורקיה ובולגריה: מקבלות ישראלים בכפוף לבדיקות. יש לציין שבמדינות אלה ישנן מגבלות מקומיות משמעותיות שיכולות להקשות על השהות במדינה. בטורקי יש עוצר לילי והם מתכוונים להחיל סגר מלא עם תחילת חודש הרמדאן במהלך אפריל.
 4. אוקראינה: מקבלת ישראלים בכפוף להצגת בדיקות שליליות, אך המדינה נכנסת לסגר - בתי ספר נסגרים, תחבורה ציבורית רק לעובדים חיוניים ומסעדות סגורות לישיבה.
 5. פולין החל מ-26.3 פולין מאפשרת כניסת ישראלים מחוסנים, בכפוף לבדיקת קורונה שלילית 72 השעות לפני ההמראה. פולין נמצאת תחת סגר.

הדברים שחשוב לדעת לפני שמזמינים טיסה

 1. ההנחיות משתנות מידי יום וכך גם הביקוש לטיסות, לכן טיסות רבות שמוצבות ונמכרות מבוטלות באופן פתאומי.

 2. כל מי שיוצא מישראל, כולל מחוסנים, חייב לבצע בדיקת קורונה כמעט בכל המדינות וגם בדיקות בחזרה לארץ.

 3. ילדים כולם, מלבד מחלימים, חייבים בבידוד בארץ.

 4. במדינות רבות שמכניסות ישראלים יש מגבלות שיקשו על השהייה: בגאורגיה כאמור יש כיום סגר חלקי, ביוון עוצר לילי ובקפריסין רוב המלונות יפתחו רק לקראת סוף אפריל. אלו רק חלק מהדוגמאות ובכל יום יש שינויים במדיניות של המדינות, וחשוב מאוד לבדוק זאת לפני הטיסה.

 5. לא ברור מה יהיה גורל הטיסות של הקיץ.

 6. ההחמרה בהגבלות בחלק מהמדינות מתבטאת בין השאר בסוג המסכת המאושר, והדבר משפיע גם על הטיסות. כך למשל בטיסות "אוסטריאן איירליינס" מאוסטריה ואליה חובה לעטות מסכה מסוג N95 או KN95 בלבד. בטיסות לופטהנזה לגרמניה וממנה מסתפקים במסכות כירורגיות, חד פעמיות. בטיסות אלה חל איסור לעטות מסכות בד בעקבות הנחיות הבריאות של ממשלות גרמניה ואוסטריה.

 7. ולפני שמזמינים כרטיסים אל תסתמכו על אף כתבה, כי ההנחיות כל הזמן משתנות, בדקו את כל הדרישות במדינת היעד וודאו שאתם מוכנים לטיסה.