אחרי שדחו את החתונה, צמצמו את כמות האורחים ואז שוב דחו ואף ביטלו את האירוע - עכשיו בזכות החיסונים סוף סוף יש תקווה לזוגות הצעירים, שממהרים לסגור תאריך באולם או בגן אירועים. עם זאת, אם חיכיתם עד עכשיו, מחכות לכם בשורות רעות: באולמות לא המתינו לחיסון וכבר סגרו כמעט את כל תאריכי הקיץ. צוואר הבקבוק הזה עשוי להתפוצץ לכולנו בפנים, עם ריבוי חתונות, מחסור בתאריכים וכתוצאה מכך - עליות מחירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

צוות תוכנית חיסכון בדק את המצב במספר גני אירועים פופולריים והתוצאות מציגות את העומס. באולם האירועים "אביגדור" שבתל אביב נותרו שני תאריכים בלבד בחודש מאי נכון לזמן השיחה, כמו גם בגן האירועים "טרה" שבקיסריה. ב"קאלה" שבחיפה היה רק תאריך אחד. כך שאם תנסו לקבוע בימים אלו תאריך חתונה בחודשי האביב, מאי-יוני, תגלו שרובם כבר נחטפו.

הביקוש הגדול, מסבירים באולמות האירועים, הוא מכיוון שיש הרבה יותר זוגות שרוצים להתחתן על אותה עונת חתונות, אחרי ששתי עונות כבר פוספסו. ובתגובה לביקוש הגבוה ויש לומר, גם לקשיים הכלכליים שאליהם נכנסו בעלי האולמות בזמן הקורונה, בחלק מהמקומות העלו את המחירים - בין 5 ל-15 שקלים לכל מנה. 

"כל מקום זה שלו", אמרו אנשי אביגדור בתגובה לשאלה על עליות המחירים. "במשך שנה שלמה לא עבדנו ורק הפסדנו כספים. מי שמצפה לקבל מחירי קורונה - אין דבר כזה".

צריך להגיד, אמנם כרגע זה נראה מבטיח אבל אם יש משהו שהשנה הזאת לימדה אותנו זה שאופטימיות חייבת להיות זהירה. על כל סגירת תאריך לחתונה יש לוודא את מדיניות הביטול של האולם כדי שלא תמצאו עצמכם נלחמים על כסף ששילמתם כמקדמה.