מנכ"ל אינטל בוב סוואן פורש: המנכ"ל יעזוב את תפקידו כבר ב-15 בפברואר, כך על פי דיווח של רשת CNBC  האמריקנית. העזיבה הפתאומית מגיעה על רקע כשלונותיה של אינטל לעמוד במטרות שהציבה. הדיווח על העזיבה הזניק את מניית אינטל במסחר המוקדם ב-12%.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סוואן התקדם בסולם הדרגות של אינטל, הוא כיהן כסמנכ"ל הכספים של החברה ולאחר מכן מונה למנכ"ל זמני, מינוי שהפך לקבוע  ורשמי בינואר 2019. על פי הדיווחים את סוואן יחליף פאט גלזינגר, מנכ"ל חברת תוכנות ההדמיה VMware.

במהלך תקופת כהונתו של סוואן, אינטל לא הצליחה להתרומם. במהלך הקיץ הודיעה החברה כי פיתוח הדור החדש של השבבים שלה, בארכיטקטורת 10 ו-7 ננומטר, מתעכב, זאת בזמן שהשבבים החדשים שמייצרת המתחרה AMD כבר נכנסו לשימוש בלפטופים. בנוסף, אינווידיה, מתחרה נוספת בתחום ייצור השבבים, עקפה לאחרונה את אינטל בשווי השוק שלה.

רק לפני שלושה שבועות דווח כי מיקרוסופט מתכוונת להתחיל להשתמש בשבבים שהיא מייצרת ולהפסיק את ההתקשרות ארוכת השנים עם אינטל - שעיצבה עבור מחשבי הווינדוס שלה את השבבים עד כה. 

חודש מוקדם יותר החלה אפל למכור מחשבים שבהם יש מעבד M1 שהיא ייצרה, במקום שבבים של אינטל. בסתיו הודיעה אפל כי היא מתכננת להעביר את כל קולקציית מחשבי המק שלה לשבבים בפיתוח עצמי בשנתיים הקרובות, ובכך בעצם תסיים את השותפות עם אינטל שנמשכה 15 שנים.