הדירה ברחוב אקסודוס בלב שכונת רמת אשכול בלוד נמכרת ב-795 אלף שקלים, מחיר מציאה בשכונה שבה המחירים לא מפסיקים לעלות. השכונה, בלב ליבה של העיר לוד, נבחרה מבין שכונות רבות בישראל לשכונה המבטיחה ביותר להשקעה של אתר מדלן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי טל קופל, המשנה למנכ"ל, האתר בחן את השכונות לפי כמה קריטריונים: תשואת השכירות בשלושת החודשים האחרונים, תשואת ההון בשלוש השנים האחרונות, זמן ממוצע על המדף של מודעת שכירות ומכירה באותה שכונה ואת תוכניות ההתחדשות העירונית העתידיות בשכונה.

תשואת ההון הממוצעת ברמת אשכול בשלוש שנים היא 23%, לעומת 6% בלבד בממוצע הישראלי הכללי. התשואה משכירות כבר מתקרבת ל-4%, לעומת 3.3% בלבד בממוצע הישראלי. זמן המדף הממוצע של דירה למכירה בשכונה הוא 27 ימים, לעומת 42 ימים בשוק הכללי. כל זה ומחירי הדירות בשכונה הם פחות ממיליון שקלים, ובנוסף היא ממוקמת במרחק נסיעה של חצי שעה בלבד מתל אביב.

 

הפחד המרכזי של משקיעים הוא למצוא במהירות שוכרים, משימה לא קלה בשכונות ותיקות במצב סוציו-אקונומי נמוך. עם זאת, במדלן טוענים שבשכונה הזו המצב שונה: רק 29 ימים יידרשו כדי למצוא שוכרים, חלקם יהיו בכלל סטודנטים שמקבלים סיוע בשכר דירה מעמותות כמו "תוצרת הארץ", כדי לתמרץ אותם לגור בעיר. קריטריון נוסף שמעלה את ערך הדירות הוא תוכנית התחדשות עירונית בהשקעה של מאות מיליונים בשכונה.

אז כמה תעלה לכם שם דירה?

"המחירים בשכונה עלו הם בין 80% ל-100%", סיפרה אסתר חזן, מתיווך נדל"ן בכיכר. "אם לפני חמש שנים היית יכול למצוא פה דירות בין 350 ל-450 אלף שקלים, היום הן נמכרות ב-800 וצפונה". דירת 2.5 חדרים ברמת אשכול תעלה היום 700 אלף שקלים, דירת 3 חדרים – 800 אלף שקלים, ודירת 4 חדרים תעלה כ-850 אלף שקלים".

אבל, וזה אבל גדול: לפני שאתם ממהרים לקנות, יש כמה דברים שחשוב מאוד לקחת בחשבון. "שכונות עניות, שכונות  מצוקה, הן סוג של סיכון", הסביר אוהד דנוס, יו"ר לשכת השמאים לשעבר. "אומנם אתה משלם מחירים מאוד מאוד נמוכים עבור הנדל"ן, אבל לא בטוח בכלל שהשינוי אכן יקרה ויותר חשוב – לא בטוח כמה זמן זה ייקח".