ההגרלה על כיכר המדינה נפתחת: כיכר המדינה היא אחת הקרקעות היקרות בארץ והיא מחולקת בין 250 בעלי זכויות. כל ה-250 התאחדו לטובת בנייה של פרויקט בנייני יוקרה ופארק ציבורי ענק, ובעוד חודש הם יכנסו בזה אחר זה לחדר קטן כדי לבחור פתק, בהגרלה שתקבע את הסדר שבו יבחרו את הדירות שלהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בעלי הזכויות יבואו ויגרילו פתק, יהיה טופס, כל אחד ייכנס לטופס הזה ימלא את השם שלו ואת הפרטים שלו, וככה ייקבע המקום והסדר להגרלה", הסבירה עו"ד אביגיל קסטיאל, ממשרד ש. הורוביץ.

בין האנשים שיגרילו את דירתם נמצאים אנשים שסביהם קנו שטחים בכיכר עוד לפני קום המדינה, וגם בעלי זכויות חדשים. אחד מהם הוא הזמר עומר אדם, שרכש זכויות משני יורשים ב-15 מיליון שקל, אשר זיכו אותו ב-200 מטרים רבועים בפרויקט.

לפני:

הקרקע היקרה (צילום: חדשות 12)
כיכר המדינה בימם אלו של תחילת הבנייה | צילום: חדשות 12

אחרי:

הקרקע היקרה (צילום: חדשות 12)
כיכר המדינה בתום הבנייה, בעד 4 שנים | צילום: חדשות 12

אמנם מדובר בהגרלה אבל ממש אל תצפו למחירים של פרויקט מחיר למשתכן: שווי דירת 60 מ"ר בפרויקט יהיה 5 מיליון שקלים, שווי דירת 4 חדרים יהיה 8 מיליון שקלים, דירת 5 חדרים - 10.5 מיליון שקלים ופנטהאוז יוקרתי יכול להגיע לכמה עשרות מיליוני שקלים. 

עלות הקמת הפרויקט כ-5 מיליארד שקל ועיריית תל אביב חייבה את בעלי הזכויות להשקיע מיליונים בפארק לטובת כלל הציבור. לפני שכולנו נוכל ליהנות ממנו עוד ידרשו לפחות ארבע שנים של בנייה והקמה. "זה פרויקט סופר עירוני שיתמוך בצורה טובה בשטחים המסחריים שנמצאים פה וסובלים מאיזושהי דעיכה בשנים האחרונות ובעיקר בתקופת הקורונה", סיפר אוהד דנוס, יו"ר לשכת השמאים לשעבר.