לפני כ-4 שנים הגיעו ההורים בגן חסידה ברמת גן הגיעו ליום השלישי של הגן, אחרי שהם העבירו לגננת את כל הצ'קים מראש, וגילו שאין גן - הגן סגור. הגננת אלונה יעקובסון נעלמה עם הכסף, 3 מיליון שקלים ששילמו 96 הורים לפעוטות עבור הגן הזה. כשהם בדקו הם כמובן גילו שכל הצ'קים נפדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בעיקרון הכול התחיל ביום השלישי לגן, אשתי מתקשרת אלי אומרת לי תקשיב כל ההורים פה בחוץ, הגן סגור", סיפר רונן קיבק, אחד מקורבנות הגננת לכאורה. "אני לוקח את האוטו נוסע לגן ורואה את כל ההורים, 96 הורים, עומדים מחוץ לגן. הגננות טוענות שאלונה לא עונה להן, לא שילמה להן משכורות, מתקשרים אליה היא לא עונה. אנחנו נוסעים אליה הביתה, אני ורפאל, דופקים לה בדלת, היא לא עונה. ירדנו למטה חיכינו, אחרי 10 דקות היא ובעלה ובן זוגה יורדים למטה".

באנו לעזור: הגננת שנעלמה עם 3 מיליון שקל (צילום: חדשות 12)
הגננת אלונה יעקובסון | צילום: חדשות 12

בתיעוד של אותו מפגש נראית אלונה יושבת ומספרת להורים בדמעות: "הגן מתפקד 9 שנים, לפני שלוש שנים אני הסתבכתי עם מס הכנסה". עם זאת, לטענתם הכסף לא הגיע למס הכנסה. מדובר ב-12 צ'קים ששילם כל אחד מ-96 ההורים, על סך 3,200 שקל כל אחד. לטענת רפאל שיין, חלק מההורים העבירו לאלונה את כל הצ'קים פעמיים.

"הכסף נעלם, היא פרטה את הצ'קים בשוק האפור והשוק האפור מנסה לקחת את הכסף מאיתנו. הכול נמצא בתהליכים משפטיים כבר מעל 4 שנים, ואנחנו מפחדים שיום אחד ידפקו לנו בדלת ויגידו לנו – מה עם הכסף?".

"אחרי שהמשטרה המליצה להגיש כתב אישום ואחרי שהגברת אלונה הודתה שהיא זייפה להורים את כל הצ'קים, אנחנו פנינו לפרקליטות המדינה בערר והבאנו את כל ההוכחות אך שם אמרו לנו שאין צורך, כי החשודה הודתה בזיוף הצ'קים", סיפר שיין. אך למרות שהיא הודתה, התיק הפלילי נסגר ובפרקליטות טוענים שמדובר בסכסוך עסקי. אך שיין מבטיח: "אני ארדוף אותה  עד יומה האחרון - אנחנו לא נשחרר".

באנו לעזור: הגננת שנעלמה עם 3 מיליון שקל (צילום: חדשות 12)
רפאל שיין ורונן קיבק | צילום: חדשות 12

בשיחה עם כתבת חדשות 12 הגיבה אלונה יעקובסון לטענות: "סליחה, קודם כל התיק נסגר במשטרה ותפנ למשטרה, זה מה שאומרם לכם, 3 מיליון וכל הדברים האלה, אני בפשיטת רגל. את מפריעה לי בעבודה, כל השאלות בבקשה לעורך דין".

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "על פי הראיות הקיימות בתיק הפרקליטות הגיעה למסקנה כי לא ניתן ליחס אחריות פלילית לחשודים, שכן מדובר בסכסוך בין ההורים לבעלי הגן שאופיו אזרחי ולא פלילי, ולכן הוחלט לסגור את התיק מחוסר אשמה. גם הערר שהוגש לפרקליטות המדינה על החלטת הסגירה נדחה".

צריכים עזרה? פנו אלינו בעמוד הפייסבוק של "מהדורה ראשונה"