עשרות טונות של סלמון טרי שהגיע אמש (רביעי) לישראל עלולות להיזרק לפח, הסיבה: המשלוח התעכב בשעה ועובד משרד הבריאות, שהיה אמור לאשר אותו לשיווק, לא הסכים להישאר שעה נוספת בעבודה בשביל זה. ברשתות השיווק מעידים שהדבר כבר גרם היום למחסור בדגים טריים בחלק מהסניפים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשלוח שהגיע אמש כלל 90 טונות של דגים טריים, כלומר סחורה בשווי 5 מיליון שקלים, כך לפי עשרות היבואנים שהיו שותפים בו. היבואנים טענו שהמטוס שהוביל את הסחורה הגיע ארצה באיחור של כשעה, שלא באשמתם, ובמשרד הבריאות איש מהעובדים לא היה מוכן לחכות לו ולאשר אותו להפצה.

הסחורה אמנם קיבלה את אישור משרד הבריאות הבוקר, אך בשל העיכוב היא תגיע לרשתות השיווק רק ביום שישי. מכיוון שתוקף מכירת הדגים שנחתו אמש נגמר ביום ראשון, ליבואנים יוותרו יומיים בלבד (שישי וראשון) למכור את סחורתם לרשתות והם מאמינים שיאלצו להשמיד חלק גדול ממנה. ברשתות השיווק העידו שאכן מורגש מחסור קל בדגים טריים היום, ושבחלק מהסניפים לא ניתן למצוא כלל סלמון טרי.

"זו לא פעם ראשונה שקורה דבר כזה", אמר אחד היבואנים ל-N12. "לא באמת אכפת למשרד הבריאות שאנחנו מפסידים מיליוני שקלים". עוד הוסיף היבואן כי אין סיכוי להצליח למכור את כל הסחורה עד יום ראשון: "חצי מחנויות הדגים בכלל סגורות בראשון, ואלו שפתוחות לא יהיו מעוניינות לקנות כמות גדולה כל כך, כי מן הסתם הביקוש הגדול הוא בחמישי-שישי ולא בתחילת השבוע".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "בדיקת משלוחי ייבוא דגים מצוננים כשגרה מתבצעת עד השעה 21:00 בערב. במקרה זה התבקשנו לתת מענה מעבר לשעות המקובלות והידועות. משרד הבריאות אינו יכול לתת מענה שונה בין יבואן ליבואן. בדיקת המשלוחים תערך השכם בבוקר ובהינתן שחיי המדף של דגי סלמון הינו 7 ימים, פער הזמנים לא אמור לפגוע באיכות ובטיחות המשלוח".