חברה ישראלית הצליחה לקבל שלא כדין 1.4 מיליון שקלים מכספים שיועדו למענק עידוד תעסוקה, כך פרסמה הבוקר (ראשון) מחלקת הבקרה של שירות התעסוקה שזיהתה את מה שנחשד כהונאה. המקרה הועבר לטיפול משטרת ישראל ופרקליטות המדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת ההחלטה להקצות משאבים לעידוד מעסיקים להשיב עובדים מחל"ת, שאת יישומה הוביל שירות התעסוקה, הופקדה עבודת הבקרה והפיקוח על יישום המענק על מחלקת הבקרה של שירות התעסוקה. בעבודתה, זיהתה המחלקה בשבוע החולף פעולת הונאה שבמסגרתה הצליחה חברה ישראלית לקבל שלא כדין 1.4 מיליון שקלים עבור עובדים שכביכול הושבו לעבודה מחל"ת או עבור כאלה שנשכרו כעובדים חדשים.

מרגע שזוהתה התרמית לכאורה, עירב שירות התעסוקה את משטרת ישראל ואת פרקליטות המדינה המטפלות כעת בסוגיה. נוכח קיום החקירה, הפרטים על הפרשה, לרבות שם החברה ונסיבות ההונאה, לא יפורסמו כעת.

בקיץ האחרון החליטה הממשלה על הקצאת מיליארדי שקלים לטובת עידוד מעסיקים להשיב לעבודה עובדים שהוציאו לחל"ת נוכח משבר הקורונה או לשכור עובדים חדשים לעבודה, זאת במטרה להעלאת שיעורי התעסוקה. לצורך כך, הקים השירות מוקד ייעודי שהוביל למימושם של 1.6 מיליארד שקלים ששולמו כמענקים ל 57,415 מעסיקים על 434,474 עובדים, מהם שהושבו מחל"ת ומהם עובדים חדשים שנשכרו לעבודה על ידי המעסיקים.