ענקית הסטרימינג נטפליקס פרסמה אמש (שלישי) את הדוחות לרבעון האחרון של 2020 והתוצאות היו טובות, כל כך טובות שמאז המניה זינקה כמעט ב-16%, לשווי הגבוה ביותר שלה אי פעם - 581 דולר. מה היה בדוחות שגרם למשקיעים להתרגש כל כך?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראשית נטפליקס דיווחה על שבירת שיא בכמות המנויים בתשלום לשירות הסטרימינג שלה. לראשונה, בזכות הקורונה ובזכות הסדרות שהוציאה בחודשים האחרונים, חצתה החברה את 200 מיליון המשתמשים. מדובר על עליה של 8.51 מיליון משתמשים ברבעון אחד, הרבה מעבר לציפיות האנליסטים, שחזו גידול של כ-6 מיליון משתמשים ברבעון האחרון. 

אך לא כל הביצועים עלו על התחזיות. בהיבט המכירות הגיעה נטפליקס ל-6.64 מיליארד דולר ברבעון האחרון, רק 0.01 מיליארד מעל התחזית, ובהיבט הרווח פר מניה נטפליקס דווקא "נפלה" עם רווח של 1.19 דולר בלבד, לעומת תחזיות של 1.36 דולר.

אבל מה שבאמת עניין את המשקיעים הוא הציפיות שהציגה נטפליקס לשנה הבאה. נטפליקס פועלת מאז הקמתה על הלוואות, כלומר - היא מוציאה יותר ממה שהיא מרוויחה, וצריכה להלוות כספים, או להעלות את מחיר המנוי, כדי להמשיך לייצר תוכן. המודל העסקי מבוסס הגרעונות הזה הטריד רבים מהמשקיעים, שתהו מתי ואם בכלל, תתחיל נטפליקס להרוויח.

בדוחות האחרונים התקבלה התשובה. "אנו מאמינים שלא נזדקק יותר למימון חיצוני על מנת להמשיך בתפעול השוטף", נכתב בדוחות. כלומר - לא יהיו עוד הלוואות, בנטפליקס מאמינים שמכירות המנויים לשירות הסטרימינג יתחילו בקרוב לממן את ייצור התוכן. זה לא מופרך - נטפליקס הציגה בדוחות ציפייה להעלאת תזרים המזומנים ברבעון הבא במיליארד דולר.