לאחר שפורום ראשי המסחר בישראל הודיע על פתיחת המסעדות, השווקים והקניונים החל מיום חמישי הקרוב בניגוד להנחיות הממשלה, המשטרה הודיעה כי החל מהבוקר (שלישי) תוגבר האכיפה כלפי בעלי בתי עסק שיפרו את התקנות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הודעת פורום ראשי המסחר שפורסמה אתמול, הפתיחה של החנויות והעסקים תהיה לפי כללי התו הסגול, וכניסת העובדים והלקוחות תתאפשר רק במקרים מוגדרים: אנשים מתחת לגיל 60 שקיבלו את מנת החיסון הראשונה, אנשים מעל גיל 60 אחרי מנת החיסון השנייה, מחלימים מקורונה, בעלי תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף של 72 שעות וכן ילדים מתחת לגיל 16.

חנויות רחוב בזמן הקורונה (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
חנויות רחוב בזמן הקורונה | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

בעקבות הפרסומים, במשטרה החליטו כבר היום להזהיר את בעלי העסקים שלא להפר את הנחיות הקורונה. "בימים האחרונים נשמעות קריאות להפר את התקנות במתכוון, בפרט בכל הנוגע להגבלות המסחר שהוטלו ע״י הדרג המדיני", נכתב בהודעת מטעם משטרת ישראל. "החל מהבוקר המשטרה תגביר את האכיפה כלפי בעלי בתי עסק שיפרו במכוון את התקנות, באופן בוטה ויסכנו את הציבור".

פתיחת המסחר בניגוד להנחיות מסכנת את העסקים בקנסות וחלק מבעלי החנויות במתחמים החליטו להישאר סגורים. אולם, בהתאגדות רשתות המסחר והאופנה משוכנעים בצדקת דרכם גם במישור המשפטי. "אין ממשלה בירושלים, אבל עדיין יש שופטים בירושלים", אמר ל-N12 יו"ר ההתאגדות, שחר תורג'מן. לדבריו, "אנחנו לא מחכים לממשלה. הפתיחה היא התגובה שלנו להימשכות הסגר".