בזמן שחנויות בכל רחבי הארץ סגורות, עיר אחת בצפון לקחה את החוק לידיים: ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי, הודיע אתמול לתושבים ולבעלי העסקים בעיר שהחליט לפתוח את מרכזי הקניות והמסחר - והבוקר (שלישי) יצא הצעד לפועל. בעירייה הדגישו כי הפעילות מותרת רק לעובדים ולמבקרים שחלף שבוע מאז שקיבלו את מנת החיסון השנייה. נוסף על כך, מספר האנשים שיורשו לשהות בחנויות ובעסקים יהיה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. ראש העירייה הסביר את ההחלטה: "הקורונה נישאת איתנו וצריך ללמוד לחיות לצידה ולאפשר למשק להתחיל לפעול באחריות ואחרי שהתחסנו או נבדקו".

בביקור במרכזי הקניות של העיר ניכר כי התנועה גדולה יותר מימי הסגר, אולם עדיין רחוקה מלהידמות לזו האופיינית בימי שגרה. "החנויות ב-50% תפוקה", אמר ל-N12 ליאור, תושב העיר שהגיע לקניון. "הסגר לא נגמר אבל אנשים לא מתפרנסים ואין להם ברירה, חייבים לפתוח". הוא מוסיף ומרגיע: "אנשים פה שומרים על ההנחיות ועל כל הכללים".

כתבות נוספות ב-N12:

הקניון בכרמיאל נפתח למבקרים (צילום: החדשות 12)
מבקרים מגיעים לקניון בכרמיאל. היום | צילום: החדשות 12
קניון לב כרמיאל. היום (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12
משה קונינסקי ראש עיריית כרמיאל
משה קונינסקי ראש עיריית כרמיאל

אולם, דעות התושבים בנוגע להחלטה לפתוח את המסחר ללא אישור הממשלה עדיין חלוקות. "חלק מהחנויות פתוחות, חלקן סגורות. יש מעט אנשים", הסבירה כרמית אלעזרא, תושבת מקומית. "נראה שבכל זאת הרבה אנשים מפחדים לצאת. מצד אחד, משתדלים לחזור לשגרה, אבל מצד שני רואים את התחלואה ואנשים שלא מסתובבים עם מסכות ולא שומרים על עצמם, זה מורכב. העסקים פה על הקרשים. אבל יכול להיות שזה מוקדם מדי".

טל, מוכר בחנות פרחים בכרמיאל, לא מיהר לפתוח את החנות ועובד במתכונת של טייק אוויי: "שמעתי על המרד אבל אני מפחד קצת", סיפר ל-N12. "אני רוצה ואשמח לפתוח, אבל אני מרגיש שהחלטות שהתקבלו ברשות המקומית לא תקפות על החלטות ארציות. אם יבוא פקח או שוטר אני לא יכול להגיד לו שאמרו לי שמותר. אני מנסה לשמור על החוק כמו שצריך".

צמרת, תושבת כרמיאל, העידה גם היא שהרחוב שוקק יותר הבוקר ובירכה על החלטת ראש העירייה: "אני רואה יותר אנשים היום, עסקים פתוחים. נגמר הסגר, ברוך השם שהוא נגמר".

ראש העיר כרמיאל החליט לפתוח את מרכזי הקניות והמסחר! ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי החליט לאפשר פתיחת חנויות ועסקים...

פורסם על ידי ‏כרמיאל - karmiel‏ ב- יום שני, 8 בפברואר 2021

בהודעה שפורסמה לתושבים הבוקר בחשבון הפייסבוק של עיריית כרמיאל צוין כי קונינסקי הנחה את צווות הפיקוח העירוני לפעול בהתאם להנחיות החדשות שקבעה העירייה: "אני משוכנע שהחלטותיי יאפשרו חזרה לשגרה של העסקים בעיר בצורה טובה ובטוחה יותר ויעודדו להתחסן את אלה שעד עכשיו נמנעו מלהתחסן".