ג'ו ביידן עדיין לא הושבע לנשיאות ארה"ב וכבר הציג תכנית סיוע אסטרונומית בשווי 1.9 טריליון דולר, שאמורה להרגיע את השוק האמריקני ולהבטיח יציבות. "תוכנית ההצלה" שביידן הציג הלילה (בין חמישי לשישי) כוללת בתוכה מענקים חד-פעמיים נוספים שמחולקים ישירות לאמריקנים, משכורת מינימום בגובה 15 דולר, סיוע לעסקים קטנים ותוכנית חלוקת חיסונים פדרלית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בעוד הצעד הדו-מפלגתי שנעשה בדצמבר היה בכיוון הנכון, הוא רק מקדמה", מסר הנשיא הנבחר בהתייחסו לתוכנית הסיוע המצומצמת יותר שאושרה בחודש שעבר. "הסיוע הזה היה רחוק מכמות המשאבים שנדרשת כדי להתמודד עם המשבר המידי הזה. אנחנו במירוץ נגד הזמן, המשבר הבריאותי והכלכלי יחמיר בחודשים הבאים".

בתוך חקיקת 1.9 הטריליונים כלולה תוספת של 1,400 דולר למענקים החד-פעמיים שאושרו בדצמבר, כך שהם יגיעו ל-2,000 דולר בסך הכול לאזרח אמריקני בוגר. זאת בנוסף לתוספת של 1,400 דולר כמענק שניתן על כל ילד שברשותך. ביידן גם מתכוון להרחיב את הזכאות למענקי ילדים גם לילדים מעל גיל 17.

בנוסף החקיקה מאריכה את תוכנית האבטלה שאמורה לפוג במרץ ומגדילה את הסיוע למובטלים מ-300 דולר בשבוע ל-400 דולר בשבוע. עוד יחולקו 350 מיליארד דולר שיועברו לממשלות מקומיות ולמדינות, הגדלת הטבות המס למשפחת ממעמד הביניים ותקציב של 160 מיליארד דולר לתוכנית החיסונים והבדיקות ברחבי ארה"ב.

וזה לא הסוף: בשבועות הקרובים מתכנן ביידן להציג תוכנית שנייה להתאוששות כלכלית. התוכנית הזו צפויה להתמקד ביצירת מקומות עבודה ובטיפול במשבר האקלים.