הרבה מאוד ישראלים שראו אתמול (רביעי) את פרסום אזהרת משרד הבריאות, אודות דגים שנדוגו בים התיכון ונפגמו בגלל זיהום הזפת, נתקפו בבהלה ונפטרו מהדגים שרכשו. אך מתברר שזו טעות, מבדיקת חדשות 12 עולה כי רובם המוחלט של הדגים ברשתות השיווק מקורו לא בם התיכון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברוב רשתות השיווק הדגים שנמכרים כלל לא מגיעים מהים התיכון: סלמון מיובא מנורבגיה, דניס מיובא מקפריסין או מגודל בארץ בבריכות, לברק מיובא מקפריסין ושאר הדגים שנמכרים ברשתות הם דגי בריכות. יתר על כן, בעקבות הודעת משרד הבריאות, ברשתות השיווק עשו בדיקה ווידאו שכל התוצרת שהגיעה בתקופה האחרונה לא הגיעה מהים התיכון. 

איפה כן יכולה להיות בעיה? אם קניתם דגים בשווקים או בחנויות פרטיות, שאינן רשתות השיווק, כדאי לברר עם החנות מאיפה מגיע הדג. זאת מכיוון שחנויות כאלה מתנהלות מול דייגים פרטיים, ולעיתים מתבססות על תוצרת מקומית.

בנוסף ישנם דגים מסוגים ספציפיים, בעיקר ברבוניות, שאכן מגיעים מהים התיכון ואם קניתם כאלה רצוי לברר את מקורם לפני המאכל. אם אתם בכל זאת חוששים, זכרו שתמיד אפשר להתקשר לחנות הדגים או לרשת השיווק ולברר איפה הדגים שקניתם נדוגו.

והאם יש חשש למחסור בחנויות? מכיוון שרוב רשתות השיווק בארץ לא קונות דגים שהגיעו מהים התיכון, מחסור בדגים, אם יהיה, יהיה בדגים מאוד ספציפיים, שהם לרוב הדגים הפחות פופולריים בקרב הצרכנים.