בקרוב - גזרה נוספת לרשתות הפתוחות? בג"ץ דן היום (שני) בעתירה של רשתות הצעצועים נגד תקנות הקורונה. השופטים ביקרו את המדינה על כך שמתאפשרת מכירת ביגוד וצעצועים במרכולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בג"ץ עשוי להורות לשנות את התקנות כך שרשתות המזון והפארם, אשר נותרו פתוחות גם בסגר, לא יוכלו להמשיך ולמכור צעצועים ובגדים. המדינה תצטרך לתת את התשובה שלה ולהסביר למה חשוב שימכרו צעצועים ובגדים בחנויות החיוניות

השופטים דרשו מהמדינה להשיב בתוך שבוע מה החשיבות לאפשר למרכולים למכור את אותם המוצרים. את העתירה הגישו רשתות הצעצועים עידן 2000 וכפר השעשועים כגד תקנות הקורונה. הרשתות טענו באמצעות עורכי הדין גדעון פישר, ממשרד גדעון פישר ושות', וד"ר מתן גוטמן, שתקנות הקורונה פוגעות בשוויון ומתירות לחנויות מזון ופארם להמשיך למכור ללא הגבלה צעצועים, בגדים, ספרים ועוד, על אף שמדובר במוצרים לא חיוניים.

"אנו מברכים על ההחלטה, אשר למעשה מקבלת את העתירה שהגשנו ומבקשת מהמדינה לתקן את התקנות אשר פגעו באופן קשה בחנויות הצעצועים", מסרו בתגובה עורכי הדין פישר וגוטמן. "אנו מקווים כי לאחר העתירה לבג"ץ העוול יתוקן וחנויות הצעצועים יוכלו להמשיך ולפעול על פי חוק ולהתפרנס בכבוד, גם בימי הקורונה וחנויות המזון והפארם לא יוכלו להמשיך ולמכור צעצועים".

בדיון קודם בנושא, הגנה המדינה על האפשרות למכור מוצרים לא חיוניים בחנויות חיוניות. המדינה טענה כי הדבר "מצמצם את הפגיעה באוכלוסייה ובסל המוצרים העומד לרשותה בתקופת הסגר". בנוסף טענה המדינה כי הדבר "לא טומן בחובו פגיעה בתכלית הבריאותית, מאחר שהדעת נותנת שהציבור ירכוש מוצרים לא חיוניים אגב יציאתו להצטייד במוצרים חיוניים כדוגמת מזון או תרופות".