כשטניה (כל שמות הקורבנות בכתבה בדויים), אם חד הורית לשתי ילדות קטנות מהשרון, הכירה גבר חדש באתר היכרויות ישראלי מוכר - היא הייתה משוכנעת שמדובר בקשר פוטנציאלי ומבטיח. "הוא הציג את עצמו כרווק וכאיש עסקים מצליח", סיפרה בעדותה במשטרה הנחשפת כאן לראשונה לצד עדויות נוספות בפרשה, שבשבוע שעבר הסתיימה בהרשעה יורי דנילוב בן ה-38 בבית משפט השלום בתל אביב במספר סעיפי אשמה חמורים.

"יורי גר בבית שלי ברוב ימי השבוע, מערכת היחסים שלנו נמשכה ככה כמה שנים", סיפרה טניה בעדותה, "גידלתי את הבנות שלי לבד ללא עזרה, חייתי מקצבת ביטוח לאומי ותמיד דאגתי לעתיד שלהן. יורי הציע לי לפתוח עסק של הקמת אתרי אינטרנט ושאעבוד בו כאשת מכירות. הוא שכנע אותי שאין לי מה לפחד והרגיע אותי שהכול יהיה על שמי", שחזרה.

בפועל, מרבית הכסף שנכנס לעסק המשותף שהקימו השניים הגיע אל דנילוב, שהסביר לטניה שהוא משתמש בו לקניית ציוד לעסק. הוא שכנע אותה לשכור לו משרד וכן ביקש ממנה לקחת הלוואה. לדבריה, רק אחרי שלוש וחצי שנים של זוגיות היא נדהמה לגלות שדנילוב הונה אותה, לא רק כספית - אלא גם ברמה האישית.

"יום אחד אשתו התקשרה אליי וסיפרה לי שהוא לא רווק אלא נשוי ושהם הורים לשלושה ילדים", סיפרה טניה לחוקרים, "כשסיפרתי על כך ליורי הוא טען שאשתו חולת נפש והיה נראה שפחד שאדבר איתה. באחד הימים הוא איים עליי - 'אם תדברי עם אשתי תהיי בבעיה גדולה מאוד. אפגע בך בצורה הכי קשה שיש'. פחדתי להתלונן נגדו במשטרה". באחד הימים, לדבריה, איים עליה באקדח: "נתקפתי פחד. מאותו היום עברתי עם הבנות שלי לגור אצל אימא שלי".

בין העדויות גם עדותה של יעל, שגם אותה הכיר דנילוב באותו אתר היכרויות כשהוא מציג את עצמו כרווק. "הוא סיפר שהוא עובד בתור בלש ובתור בונה אתרי אינטרנט ונותן הלוואות בתמורה לעמלה", סיפרה בעדותה במשטרה, "הוא פיתה אותי לרכוש עבורו אופנוע והבטיח שאקבל עמלה. לקחתי הלוואה של 40 אלף שקל, אז הוא קיבל את האופנוע ונעלם".

בהמשך חזר דנילוב לקשר עם יעל, גרם לה לרכוש לו טלפון סלולרי ולצלם עבורו את כרטיס האשראי שלה, ממנו משך ללא ידיעתה אלפי שקלים לפני שנעלם שוב. יעל הבינה שרומתה ופנתה להגיש נגד דנילוב תלונה במשטרה.

שקרים ומכוניות יוקרה 

צורת הפעולה של דנילוב, שלפי ההרשעה הונה שמונה נשים, הייתה זהה כמעט בכל המקרים. הוא נכנס לחייהן של הקורבנות, יצר איתן קשר רומנטי עמוק והתוודע לסביבה המשפחתית והחברתית שלהן באופן כזה בו סמכו עליו לחלוטין. קרן, אישה נוספת שנפלה קורבן למעשי הנוכלות, סיפרה לחוקרים כי גם היא הכירה את דנילוב באותו אתר היכרויות וגם לה סיפק פרטים שקריים על חייו הפרטיים והמקצועיים. "הוא נכנס לבית שלי והיה חלק מהחיים של בתי, סמכתי עליו", אמרה בעדותה, "הוא ביקש ממני להשקיע בפרויקט שלו 50 אלף שקל שקיבלתי לאחר מותה של סבתי. סמכתי עליו".

"הוא סיפר לי שהוא מתגורר בהרצליה פיתוח. אם הייתי יודעת שהוא נשוי ואב לילדים לא הייתי יוצרת איתו שום קשר", סיפרה ריטה, מתלוננת נוספת שהעידה נגד דנילוב במשפטו. במהלך תקופת הקשר ביניהם העבירה ריטה לדנילוב מעל 200 אלף שקל ולקחה למענו הלוואות במאות אלפי שקלים, בהן קנה לעצמו הנוכל רכב יוקרתי. כשהפרשה נחשפה גילתה ריטה כי דנילוב עשה שימוש בסכום של כ-300 אלף שקל בכרטיס האשראי שלה. "הייתי מריונטה, פעלתי על פי ההוראות שלו", סיפרה.

דנילוב נחקר ממושכות במשטרה בחשד שעקץ נשים בסכום כולל של 1.655 מיליון שקל. הוא הכחיש את החשדות וטען שמדובר בעסקאות שנכשלו ולא במרמה או הונאה. לאחר שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום חמור לבית משפט השלום בתל אביב דחתה השופטת על הסף את כל טיעוניו, האמינה לגרסת המתלוננות והרשיעה אותו בשבע עבירות הונאה חמורות. פרקליטות מחוז תל אביב תדרוש לגזור נגדו עונש מאסר לתקופה ארוכה. גזר דינו יינתן בקרוב.

עו"ד נתן שריידר, עורך דינו של יורי דנילוב, העדיף שלא להגיב לדברים.