מדינת ישראל תיכנס הערב (ראשון) לסגר שלישי בתוך שנה שבמסגרתו יחולו הגבלות על המסחר ועסקים רבים צפויים להיפגע מכך. עם זאת, שירות התעסוקה פרסם היום את תחזיתו לגבי השלכות הסגר על שוק העבודה: מספר דורשי העבודה בתקופה הקרובה ינוע בין 90 ל-120 אלף ישראלים, לעומת קרוב ל-300 אלף במהלך הסגר השני. המשמעות - יותר אנשים ישמרו על מקום עבודתם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ד"ר גל זהר, מנהל יחידת המחקר והמדיניות בשירות התעסוקה, הציג שני הסברים לתחזית: ראשית, ההגבלות בסגר הנוכחי יהיו פחות חמורות מאלה של הסגר השני. זאת משום שבין היתר מערכת החינוך לא תיסגר בצורה מוחלטת ועובדי הוראה רבים ישמרו על עבודתם. שנית, המשק התייעל מסגר לסגר ולמד להתמודד בצורה טובה יותר עם המגבלות, למשל בעבודה מהבית.

מנגד, התחזית צופה שמי שייצא לחל"ת בסגר הקרוב יתקשה להשתלב מחדש בשוק העבודה. בשירות מעריכים שענפי המכירות והשירותים הם אלה שיספגו את המכה הקשה ביותר. התחזית מציינת במיוחד את מוכרי החנויות, המאבטחים ועובדי המזכירות שצפויים להיפגע בצורה החמורה ביותר. על מנת להתמודד עם הקשיים, מציעים בשירות התעסוקה לקצוב את תקופת החל"ת ולעודד את חזרתם המיידית של דורשי העבודה למקומות שמהם יצאו.