מיכאל שטראוס, מבכירי התעשיינים ואנשי העסקים בישראל הלך היום (שבת) לעולמו בגיל 86. שטראוס שימש במשך שנים ארוכות כיו"ר קונצרן המזון המשפחתי שהוקם על ידי הוריו חצר ביתם בנהריה. הוא הוביל לאורך השנים את הפיכתה של חברת המזון לתאגיד ענק במונחים ישראליים, בין היתר, באמצעות רכישת "עלית" ושורה ארוכה של מיזוגים ורכישות וכן שותפויות עם תאגידים בינלאומיים כמו דנונה, יונילוור ופפסיקו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת שנות ה-2000 העביר את מושכות הניהול לבתו עפרה שמכהנת כיו"ר החברה, במשך עשור נוסף המשיך לכהן כדירקטור בחברה. בשנת 2011 הודיע סופית על פרישתו אך המשיך לכהן כיו"ר שטראוס אחזקות - החברה המשפחתית המחזיקה במניות החברה הציבורית.

לאורך כל השנים קיים שטראוס פעילות ציבורית וחברתית ענפה, הוא היה פעיל בהתאחדות התעשיינים ופעל לקידום התעשייה והחברה בצפון בכלל, ובעכו ובנהריה בפרט. בשנת 2007 קיבל את אות ראש הממשלה על תרומתו הרבה לפיתוח כלכלי של הגליל.

שטראוס היא קונצרן מזון בינלאומי המעסיק כ-15 אלף עובדים בלמעלה מ-20 מדינות. למעלה ממחצית ממכירות החברה מגיעות משווקים זרים כאשר במקביל הניהול מתבצע מישראל. היא נחשבת לחברת המזון השנייה בגודלה במשק ומעסיקה כ-6,000 עובדים בישראל.

מיכאל שטראוס הותיר אחריו שלושה ילדים: עפרה שטראוס, המכהנת כאמור כיו"ר קבוצת המזון, עירית שטראוס ועדי שטראוס. אחותו היא אשת העסקים והיזמת החברתית רעיה שטראוס בן דרור.

בהודעה שפרסמה שטראוס נכתב כי "הקבוצה כולה מרכינה את ראשה עם לכתו... למיכאל שטראוס חלק חשוב בעליית קרנן של התעשייה והקדמה הישראליות בעולם כולו. לאורך כל השנים ראה מיכאל לנכון לקדם לא רק את חברת שטראוס, אלא גם את סביבתה העסקית, מתוך אמונה שסביבה עסקית פורה תייצר ערך אמיתי למדינת ישראל. מתוך תפיסה זאת, הקפיד תמיד לפעול לרווחת החקלאים, הספקים, העובדים והקהילה כולה".

רמון לגווארטה, יו"ר ומנכ"ל תאגיד פפסיקו העולמי, ספד לשטראוס: "מיכאל היה אדם יוצא דופן הוא יחסר לנו מאד. הפך את שטראוס מחברה משפחתית קטנה למעצמה גלובאלית בנאמנות לערכיו".

הכתבה המקורית פורסמה ב"גלובס".