בשורה למחוסרי העבודה: ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אישרה היום (רביעי) הסכם שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי שיעניק מענק של 2,000 ש"ח למי שנמצא באבטלה ממושכת בעקבות משבר הקורונה. המענק יינתן באופן חד-פעמי למי ששולמו לו דמי אבטלה בעד תקופה של 100 ימי אבטלה ומעלה, בין ה-1 במרץ ל-17 באוקטובר 2020, בין אם רצופים ובין אם לא, ובתנאי ששכרו הממוצע היה נמוך מהשכר הממוצע במשק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כמו כן יינתן המענק למי שזכאי למענק הסתגלות מיוחד לבני 67 ומעלה. בני זוג הזכאים שניהם למענק יקבלו תוספת של 500 ₪ כל אחד - כלומר מענק של 5,000 ₪ למשק הבית. התשלום יועבר על ידי המוסד לביטוח לאומי ישירות לחשבון הבנק שאליו משולמים דמי האבטלה.

שר האוצר ישראל כ"ץ בירך על אישור ההסכם. "כפי שהבטחתי, לא נשאיר אף אחד מאחור", אמר. "מענקים אלו יסייעו למי שמובטל תקופה ממושכת ונשחק בהכנסתו כולל בני 67 ומעלה, בעקבות הסגר וההגבלות הבריאותיות. אמשיך לסייע לעסקים הקטנים, עצמאים ושכירים לצד המאבק על פתיחת מקומות העבודה והמסחר תוך הקפדה מלאה על כללי הבריאות כדי להחזיר את הכלכלה והמשק לצמיחה".

שר האוצר ישראל כ"ץ (צילום: פלאש 90)
שר האוצר ישראל כ"ץ בוועדה בכנסת | צילום: פלאש 90

לפני כשבועיים דווח ב-N12 על טיוטת ההסכם שנרקם בין המוסד לביטוח לאומי למשרד האוצר. הטיוטה הציגה שתי תוכניות מענקים חדשות - ההסכם שאושר היום ולפיו מובטלים יקבלו מענק חד-פעמי, ומענק מיוחד לאלו שחזרו לעבוד ומקבלים שכר נמוך יותר מזה שקיבלו בעבר.