משרד האוצר הודיע היום (חמישי) כי גיבש חבילת תוספות ל"רשת הביטחון" שמעניקה המדינה לנפגעי הקורונה הכלכלית. בהנחיית שר האוצר, ישראל כ"ץ, תוקנו ליקויים בתוכנית המקורית, שלא כללה סיוע לעצמאיות שהיו בחופשת לידה, עסקים חדשים ועוד. ההודעה על השינויים התקבלה לאחר פרסום כתבתו של ציון נאנוס במהדורה המרכזית על המאבק של האימהות העצמאיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התוספות החדשות לרשת הביטחון כוללות את הסעיפים הבאים:

  1. סיוע לעצמאיות בחופשת לידה שנפגעה זכאותן למענק, בשל ירידה בפעילות הנובעת משהייה בתקופת לידה בשנת 2019. לא תובא בחשבון תקופת היעדרות זו לצורך קביעת הזכאות למענק. בדרך זו קביעת הזכאות לגביהן תהיה שווה לקביעת הזכאות המחושבת ליתר העצמאים והעצמאיות.
  2. עסקים חדשים שקמו בחודשי ינואר ופברואר 2020 יקבלו סיוע בארנונה והתאמות למסחר מקוון ועמידה ב"תו הסגול". בנוסף למענקים אותם הם מקבלים היום, העסקים החדשים האמורים, שהייתה להם ירידה במחזור, יקבלו סיוע של החזר תשלום ארנונה בגובה של 95%, וכן הם יוכנסו למסלול ירוק להלוואות במסלול מוגבר בערבות מדינה. כמו כן יינתן סיוע מוגבר לביצוע התאמות נדרשות לתקופת הקורונה במסלול נטול בירוקרטיה, כדוגמת פיתוח מסחר מקוון, עמידה בתו הסגול וכדומה.
  3. הארכת משך תקופת ההגשה לקבלת מענק תעסוקה - תקופת הזכאות של מעסיקים להגיש בקשה למענק עידוד תעסוקה תוארך באופן שיאפשר לעסקים רבים נוספים הזדמנות לממש את זכאותם לקבל מענק בסך אלפי שקלים על החזרת עובדים לתעסוקה.
  4. הצעת חוק ימי הבידוד תובא לאישור הכנסת בשבוע הבא במטרה לשפר את השתתפות המדינה לגבי עסקים קטנים ביחס למתווה שגובש. זאת, בעקבות מחאת בעלי העסקים על כך שהם נאלצים לממן את ימי הבידוד של עובדיהם בתלוש השכר בדומה לימי מחלה.