נאום שנשאה אמש (ב') ח"כ מרב מיכאלי בכנסת, ובו תקפה את התנהלות הממשלה בטיפול במשבר הקורונה, הפך לוויראלי ברשתות החברתיות. בנאומה חזרה ושאלה מיכאלי לאן הולכים עשרות מיליארדי השקלים שמאשרת הכנסת לממשלה לצורך ההתמודדות עם השלכות המגפה. היא העבירה ביקורת על כך שלמרות כל התוספות החוץ-תקציביות, הממשלה מקצצת בסובסידיות של מעונות יום לילדים, לא מגדילה כראוי את כוח האדם במערכת הבריאות המותשת, ויוצרת בעיות נוספות בתחומי העבודה והרווחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"רק תגידו לי, על מה לכל הרוחות אתם מוציאים את הכסף?", שאלה מיכאלי את חברי הממשלה, "אתם תקבלו כאן עכשיו אישור להוציא עוד שני מיליארד וחצי שקל, אחרי שאישרו לכם 11 מיליארד ואחרי שאישרו לכם 8 מיליארד. כל הכסף הזה, למה הוא הלך בדיוק? משום שהיום התברר שאתם מקצצים בסובסידיות של מעונות יום לפעוטות ולילדות וילדים. אתם גורמים לפיטורים של ההורים שלהם, משלמים להם בקושי חל"ת, מעט מידי דמי אבטלה, ואז מקצצים להם בסובסידיות למעונות של הילדות והילדים והפעוטות שלהם".

"אז על מה אתם מוציאים את כל הכסף הזה שמאשרים לכם כאן כל הזמן?", המשיכה מיכאלי, "את כוח האדם במערכת הבריאות, בקופות החולים ובתי החולים שצריכים לטפל בכל המוני החולים בקורונה לא הגדלתם. אין תוספת משמעותית מספיקה של כוח אדם במערכת הבריאות. אתם משאירים את כוח האדם המקצועי, המדהים הזה לבד, קורס תחת הכמויות האדירות של התחלואה שאתם גרמתם לה. אז על מה לכל הרוחות אתם מוציאים את הכסף הזה?".

עוד אמרה מיכאלי: "עצמאיות שיצאו לחופשת לידה בשנה שעברה לא זכאיות לקבל את המענק המהולל שלכם. בגלל שלא הייתה להן הכנסה, כי הם היו בחופשת לידה. עשרת-אלפים נשים לפחות, שילדו ילדות וילדים במדינת ישראל, שכל חטאן שהן עצמאיות, לא תקבלנה מענק. אז על מה אתם מוציאים את כל הכסף הזה?".