פרסום ראשון: חברת איקאה הודיעה כי תחזיר את רשת החנויות שלה לפעילות חלקית החל ממחר (רביעי). במשרד הבריאות לא אהבו לשמוע את ההודעה, והבהירו להם: "אתם לא עסק חיוני, אם תפתחו - נקנוס אתכם". איקאה הגיבה: "כמו שחנויות הום סנטר, אייס קנה ובנה ורשתות הסטוק הן רשתות חיוניות, על אחת כמה וכמה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תקנות הקורונה מתירות פתיחת חנויות למכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית. באיקאה הסתמכו על אישור שקיבלו מאיקאה העולמית וכן על חוות דעת משפטית, לפיה מכירת מוצרים חיוניים זה עיקר העיסוק של החברה. לאחר שהודיעו על הפתיחה המחודשת, במשרד הבריאות הבהירו לאיקאה כי הם לא מאשרים להם את פתיחת החנויות והמשטרה תקנוס אותם אם אכן הם יפתחו. עמדת משרד הבריאות היא כי חנות רהיטים, ובכלל זה איקאה, אינה מקום שעיקר עיסוקו מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית.

למרות התנגדות משרד הבריאות והמשטרה, רשת איקאה לא נכנעה וחזרה והודיעה כי תפתח מחר. "כמו שחנויות הום סנטר, אייס קנה ובנה ורשתות הסטוק הן רשתות חיוניות, על אחת כמה וכמה", נמסר מאיקאה. "המחלקות החיוניות באיקאה יפתחו מחר לציבור הרחב. אנו מבקשים להדגיש שרק רבע מהחנות תפתח. חוות הדעת המשפטיות של איקאה מאפשרות לה לפתוח את המחלקות החיוניות לתחזוקת הבית"

הפתיחה המחודשת צפויה להחזיר מאות עובדים מחופשה ללא תשלום (חל"ת) כדי להפעיל המחלקות שייפתחו. ברשת הדגישו שלא מדובר בפתיחה מלאה. "על אף שהיא רשאית לפתוח באופן מלא את חנויותיה, שעיקר פעילותן היא מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית, החליטה החברה כי אולמות התצוגה בקומה העליונה, המסעדות וממלכת הילדים יישארו סגורים", נמסר.

בפעם הקודמת שאיקאה נפתחה, לאחר הסגר הראשון, היא ספגה ביקורת נרחבת - ומנכ"ל משרד הבריאות אף אמר אז כי הפתיחה המחודשת היא "טעות".

הרשת השוודית הודיעה כי המחלקות שייפתחו, בכפוף לתו הסגול, הן: מוצרי חשמל למטבח, נורות, מזון, מטבחים, כלי עבודה, ברזים, כיורים, אינסטלציה, מזרנים, אביזרים חיוניים לאמבט, מוצרי כביסה וגיהוץ, אביזרי חשמל, אביזרי סלולר, סוללות וכלי אוכל. עוד ציינו ברשת: "מוצרי המחלקות הסגורות יהיו זמינים לרכישה באמצעות אתר 'שפע אונליין'".