קרנבל המבצעים הגדול "בלאק פריידיי" החל היום (שישי) - וכולנו שואלים: איך אפשר לחסוך כמה שיותר כסף? רגע לפני שאנחנו פותחים את הארנק וממלאים את פרטי האשראי באתרי האינטרנט – הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לקנות חכם ביום הקניות הגדול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ד"ר לירז מרגלית, חוקרת התנהגות בעידן הדיגיטלי, ממליצה לשים לב ל"טריקים" בהם משתמשים אתרי הקניות. במקרים רבים יציגו לנו מוצר יקר - לצד מוצר זול. כצרכנים אנחנו חושבים אוטומטית שהמוצר שנמצא ליד המוצר היקר זול במיוחד, אבל בסופו של דבר מדובר במוצר שלא שווה את המחיר.

טיפ נוסף, הוא לבחון האם המבצע אכן אמיתי. בני בוחניק, המייסד של קבוצת "כזה אני רוצה", ממליץ ללמוד את היסטוריית המחירים של המוצר. ישנם כמה אתרים שניתן לראות בהם האם המחיר של מוצר היה זול, עלה בשבוע שלפני הבלאק-פריידיי ונחתך ביום החג - או שהוא אכן במבצע מיוחד.

בלאק פריידי (צילום: N12)
בלאק פריידיי כאן - איך אפשר לחסוך? | צילום: N12

"האתרים הבין-לאומיים מזהים שאנחנו מישראל, מציגים לנו את האתר בעברית והמחיר הוא בשקלים - וזה לרעתנו", אמר יניב פורת, מייסד אתר וקבוצת הפייסבוק AliBuy. "בלחיצת כפתור על שינוי המטבע לפאונד או לדולר, נראה הפרש מחירים של עשרות אחוזים".

הקורונה כנראה לא תצליח לעצור את טירוף הקניות בבלאק פריידי, אבל דווקא היום כדאי לקנות באחריות, ולא לשכוח את העסקים המקומיים – בהם יש את האנשים שהכי צריכים אותנו.