מחאת העצמאים חודשה הבוקר (שלישי) ועשרות מפגינים הגיעו בשיירת רכבים ומחו מול משכן הכנסת בירושלים. זאת לאחר תקופה ארוכה של שקט יחסי מצידם, בין היתר בעקבות תוכנית המענקים ועל רקע הפגיעה הקשה של הסגר המתמשך. אנשי ארגון "אני שולמן" הגיעו לירושלים ונשאו שלטים עליהם הסיסמה: "אני שולמן ואני כבר לא לבד". המפגינים חסמו את מנהרות הראל לכיוון תל אביב במחלף מבשרת, וכעבור זמן קצר הכביש נפתח לתנועת רכבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"לא יכול להיות שרק קבוצה אחת תישא בנטל", אמר אביר קרא ממובילי קבוצת "אני שולמן" בשיחה עם N12. "לא יכול להיות שהשוויון בנטל לא יהיה, ורק קבוצה אחת תישא בנטל. אנחנו רוצים לראות קיצוצים נרחבים". שיירה של עשרות רכבים הגיעה למחות גם מול המוסד לביטוח לאומי, ובהמשך מתכוונים המפגינים להגיע גם למשרדי רשות המיסים.

הפגנת עצמאים בזמן הקורונה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הפגנת העצמאים בזמן הסגר הראשון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בקבוצת העצמאים "אני שולמן" דורשים בין היתר שהמדינה תשלם עבור ימי הבידוד של העובדים, וכי התשלום על ימי הבידוד הללו לא יהיו על חשבון המעסיק. בנוסף דורשים העצמאים מענקים גם לעסקים חדשים שכרגע אינם זכאים למענקים נרחבים מהמדינה. הדרישה המרכזית שלהם, מבהירים העצמאים, היא קיצוץ שכר בכירים במגזר הציבורי, חברי כנסת ושרים.

ביום ראשון האחרון, במסגרת התארגנות של קבוצה אחרת בשם "לא יהיה בסגר", פתחו עסקים קטנים רבים את שעריהם במרד נגד ההנחיות. אותה קבוצה מנהלת עמוד בפייסבוק המונה כבר 60 אלף חברים, ומציעה ייעוץ משפטי לעסקים שפתחו בראשון וקיבלו קנסות. בשבוע הבא, אם לא יהיו הקלות, רשתות המסחר הגדולות הודיעו כי הן גם מתכוונות לפתוח.‎