רבים חגגו את סיומו של הסגר, אבל שני אנשים שמחו יותר מכולם. אתמול (א') הגיעו למשרדי מפעל הפיס שני זוכים בהגרלת הלוטו שנערכה בשבוע שעבר, במסגרתה זכה זוכה אחד בפרס הראשון בלוטו בסך 24 מיליון שקלים וזוכה שני  בפרס השני בדאבל לוטו בסכום של  1.5 מיליון שקלים.

הזוכה בפרס הגדול הוא מהנדס בן 40 מאזור המרכז. "בשנתיים האחרונות לא מילאתי לוטו, ביום שלישי האחרון עברתי ליד נקודת מכירה והחלטתי למלא ללא שום סיבה מיוחדת", הוא מספר. "כשמילאתי בעבר תמיד הקפדתי למלא טופס עם מספרים קבועים. הפעם, בפעם הראשונה, השתמשתי בלוטומט. שמתי את הטופס בארנק ושכחתי מזה. ביום חמישי, יומיים לאחר ההגרלה, חזרתי מהעבודה מאוחר ונזכרתי בכרטיס שרכשתי".

הוא נכנס לאתר מפעל הפיס והחל לבדוק את המספרים. "בהתחלה לא ממש שמתי לב וראיתי שאני לא מרוכז והתחלתי לבדוק את הטופס שוב מהתחלה. נדהמתי לגלות שיש לי את כל המספרים ושכנראה אני הזוכה בפרס הגדול. לא סיפרתי כלום לאשתי כי רציתי להיות בטוח בזכייה והחלטתי להמתין אחרי שאגיע למפעל הפיס ואקבל אישור רשמי לזכייה".

"עבר עלי סופשבוע לא קל", הוא ממשיך. "אני לא מסתיר שום דבר מאשתי ופתאום אני לא מספר לה דבר כל כך גדול. בכל זאת לא הצלחתי להתאפק ואמרתי לה: 'תארי לך שהיינו זוכים בלוטו, מה לדעתך נעשה עם הכסף?'. היות ורק לפני מספר חודשים עברנו לבית מקסים שאותו שיפצנו, והוא באמת התגשמות חלום עבורנו, שוחחנו על כך שנשמח לסלק את המשכנתא, לקנות דירה להשקעה ולהחליף רכב".

"אתמול אשתי הלכה לעבודה כרגיל, סיפרתי לילדים שאני הולך לסידורים והם היו כרגיל בשיעורי הזום מבית הספר. הלכתי לבית מפעל הפיס ושם קיבלתי את הזכייה הענקית.

"ברור לי שחלק מהכסף ישמש למעשים טובים. ארצה לתרום סכום מסוים לארגונים של בעלי חיים וגם לעמותה שעוזרת לנזקקים. כרגע אין כל כך איך לחגוג את הזכייה, אבל יהיה לנו מספיק זמן לתכנן בנחת את התוכניות שלנו".

הזוכה סיפר שהוא ממתין לשובה של אשתו מהעבודה כדי לספר לה את הבשורה המרגשת.

 

 

הזוכה בפרס של 1.5 מיליון שקלים, בן 53 מישוב כפרי בצפון הארץ, סיפר על שיטתו לבחור מספרים: הוא מדפיס דפים ועליהם המספרים וכשהוא עוצם את עיניו הוא מסמן מספרים.

שיטה נוספת שבה הוא לפעמים משתמש - הוא גוזר פיסות נייר שעל כל אחת מהם מספר ועושה לעצמו "הגרלה אישית" שבה הוא שולף את המספרים. לא שיטה מדעית, אבל מתברר שלעיתים היא עובדת.

כשנודע לו על הזכייה הוא לא סיפר לאף אחד וביקש מאחיו להתלוות אליו ל״פגישת עסקים״. כשהיו בדרכם לאותה פגישה, הוא סיפר לאחיו את האמת על מטרת הנסיעה. האח היה המום ובתחילה לא האמין ונדרשו לזוכה דקות ארוכות כדי לשכנע אותו שהוא לא מתבדח.

הזוכה סיפר שאת מחצית הכסף ישמור לילדיו ללימודים גבוהים ובחצי הכסף הנותר ישתמש לעסקיו, שנעצרו בגלל הקורונה.

דפנה נעים שאול סמנכ"לית שיווק, פרסום ומכירות במפעל הפיס: "עם החזרה החלקית לשגרה ובתקופה מורכבת לעם ישראל ולכלל האזרחים, אנו שמחים על טיפות של אושר עבור הזוכים ובני משפחתם ומאחלים לכל בית ישראל בריאות, פרנסה והרבה מזל".