מאות אלפי שקלים ששילמו משפחת ניסנוב לקבלן שיפוצים בשביל לחדש את דירתם בתל אביב. כעת הם טוענים כי השיפוצניק נעלם עם סכום של יותר מ-375 אלף שקלים – והותיר אותם וארבעת בניהם בבית ללא קירות או רצפות. בשיחה עם אדוה דדון ואורן וויגנפלד ב"מהדורה ראשונה", התעמתה אדוה עם הקבלן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוטי ג׳אן הועסק כדי שיבצע שיפוץ בביתם סבטלנה ואריאל ניסנוב. הם גרים בקומת הקרקע בבניין מגורים בתל אביב. כבר חודשים רבים שהבית הרוס, ללא דלתות, קירות או רצפות. אבל הקבלן החליט להודיע שהוא לא מגיע יותר. "הבית הרוס. אנחנו זוג עם ארבעה ילדים, אחד מהם בקורס מ"כים, כשהוא בא חזרה הביתה אין לו איפה לישון, אין לו מיטה או חדר", סיפרה סבטלנה עם מצבם.

"הבית היה הרוס - הואו הפסיק להגיע"

"הכל בגלל שהאמנו למוטי ג׳אן", המשיכה ונתנה את התיאור של הקבלן שנעלם, "הוא אמר לנו שהוא קבלן גדול שעובד על פרוייקטים של תמ"א. הוא הבטיח לנו הבטחות מפה ועד להודעה חדשה. עד שהגיע ל-375 אלף, הבית כבר היה הרוס וכשהגיע לסכום הזה הוא פשוט הפסיק להופיע".

ילדי המשפחה - כולם ישנים באותו חדר על מזרנים על הרצפה

"בהתחלה הוא אמר לנו עד ראש השנה אתם בבית", סיפרה סבטלנה אליה הצטרף אריאל שהבהיר: "אין פה סכסוך עסקי, אני שילמתי לו את כל הסכום, הייינו ביחסים טובים, כל פעם הוא ביקש כסף על משהו אחר, פעם על העבודה בסלון, פעם על אדריכלית, מעצב, קונסטורטור, יש לי הקלטות מהשיחות איתו - אין סכסוך עסק".

סבטלנה סיפרה כי בעקבות השיפוץ מצבם לא טוב. "מנסה לשרוד את הימים האלה, אני באה הביתה ומנסה להחזיק את עצמי. אני אחות במקצועי ויש לי גם את זה על הראש, אני מנסה לשרוד אבל זה מאוד קשה".

מוטי ג'אן הקבלן‎
מוטי ג'אן הקבלן‎

כשפנינו לקבלן, הוא טען: "אני אמרתי לו שיפוץ כזה עולה כמו שאתה רוצה, להוסיף חדרים וכל מה שמשתמע מכך. הרמה שהם בחרו שם, והאדריכלית שהם הביאו, המעצבת פנים, הם עשו שם שמות מבחינת הוצאות".

לדברי ג'אן, הוא נתן להם הצעת מחיר שכחצי מהסכום המקורי - ב-470 אלף שקלים. "אני באתי באותו יום במטרה לסיים את זה. אמרתי לו 'תראה לי גם חשבון, אני אתן את ההמשך על ההפרש', וזהו. אמרתי להם 'אני רוצה את הבריאות שלי בחזרה'. באתי לעשות אתם חשבון, 'קחו צ׳ק חזרה ונסגור את הסיפור'".

לבני הזוג לא נותר כסף לשמאות על ביתם ההרוס

ג'אן המשיך וטען כי הם אמרו לו "לא, בוא תסיים אנחנו אוהבים אותך, אתה חבר שלנו, אתה המשפחה שלנו". לפי הקבלן, אז הם התקשרו למשטרה, והם קבענו כך: "בגלל שאנחנו לא מסכימים על ההפרש, הם מביאים שמאות על העבודה שאני כן עשיתי עד לנקודה הזאת, כמה שהוא יגיד שעשיתי עד לנקודה ב-100 אלף, ב-50 אלף, ב-200 אלף הם יקבלו צ׳ק של ההפרש מ-370. אני מוכן לבוא לקבל את השמאות ולתת להם את הצ׳ק במקום - זה מה שאני מוכן".

במהלך השיחה הסכים הקבלן כי הוא יתחלק יחד עם השניים בעלות של השמאי, שכן השמפחה נותרה ללא כסף לשלם עבורו. הזוג הגיב על הדברים ואמר: "בוודאי שהוא מסכים לזה, יש לו הרבה כסף עכשיו, הוא לא ציין בפנינו שהוא צריך יותר כסף מעבר למה שהוא קיבל, כל פעם ההוא דחה את זה לא הייתה שום טענה שהוא צריך לקבל יותר כסף".