בתקופה האחרונה רבים מדברים על האזרחים הוותיקים שנשארו לבד בתקופת הקורונה, אך יש גם כאלו, שהבדידות פגעה בהם הרבה לפני הנגיף. אחד מהם הוא אלכס, אזרח ותיק מאשדוד, שחי לבדו כבר ארבע שנים בדירה שאינה ראויה למגורים. איתי רביב, צעיר שנחשף למקרה הקשה, החל לסייע בשיפוץ הבית ופנה אל צוות "באנו לעזור". הבעיה - לא מספיק שיש מתנדבים, בשביל להחזיר את הדירה למצב סביר צריך גם הרבה כסף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"פנו אלי חבר'ה מעמותת 'עזרה' באשדוד, הגעתי לדירה ונחרדתי לראות איך הוא חי", סיפר רביב. "הקמנו קבוצת וואטסאפ ביחד עם "ישיבת אמית" אשדוד וישיבת הסדר נווה דקלים באשדוד, ולקחנו את הפרויקט הזה. הדבר הראשון שאנחנו עושים זה לנקות כאן את השטח, זה ייקח לנו יומיים-שלושה, ואחר כך נצטרך למצוא מאיפה להביא תקציב". 

אלכס, קשיש מאשדוד, ואיתי רביב שסייע לו (צילום: חדשות 12)
אלכס ואיתי בדירתו שבאשדוד | צילום: חדשות 12

צילומים מהדירה אכן חושפים בית מתפרק. עובש בקירות ובתקרה, אריחים שבורים, תריסים מנופצים ורטיבות חיצונית ופנימית שחדרה לבית והחריבה אותו. "ב-2014 היה אמור להיות פינוי בינוי", הסביר אלכס כיצד הגיע למצב הזה. "חיכיתי וחיכיתי עד 2019, והם לא עשו דבר. בסוף אמרו שלא יהיה פינוי בינוי, אז המצב של הדירה הידרדר". 

רביב פנה אל הציבור בבקשה לסייע, כדי שיוכלו להשלים את השיפוץ: "מה שאנחנו צריכים כרגע זה או אנשי מקצוע שיבואו עם החומרים שלהם וישפצו את הבית בהתנדבות - יש כאן צורך בהחלפת אינסטלציה, לטפל ברטיבות בכל הקירות ולשפץ את המקלחת והמטבח. או לחילופין, אנחנו יכולים גם למצוא אנשים שיוכלו לבוא ולעשות את זה בהתנדבות, אבל בשביל לקנות את החומרים נצטרך את התרומות שלכם".

דירתו של אלכס, קשיש מאשדוד (צילום: חדשות 12)
הדירה של אלכס: "לא ראויה למגורים" | צילום: חדשות 12

ניתן לעזור בשיפוץ ביתו של אלכס דרך הפייבוקס: 054-9789199, או בפנייה אל רביב בעמוד הפייסבוק שלו

צריכים עזרה? פנו אלינו בעמוד הפייסבוק של "מהדורה ראשונה"