מה עושים בחנוכה עם הילדים? חג האורות, הסביבונים והסופגניות הוא אחד החגים האהובים ביותר על ילדים – ואפשר להגיד שדי בצדק. הוא אמנם התקבע כחג הפסטיגל ומחזות הזמר עטורי הסלבס, אבל השנה, בחסות הקורונה- יש המון אופציות שפתוחות לפניכם, שאולי פעם לא הייתם לוקחים בחשבון.

מגוון פעילויות חווייתיות ומעשירות, שאפשר לעשות עם הילדים בכל הארץ - חלקן אפילו בחינם. וההילייט של התקופה- ארועים בזום לכל המשפחה. 

בזום

פסטיבל חנוכה 2020 במדיטק חולון -הצגות הילדים אצלכם בסלון

מה בתוכנית: מדיטק חולון גרף  10 פרסים מתוך 15 וציון לשבח בטקס פרס הבמה לילדים של אסיטז' לשנת 2020: 'איינשטיין הילד שלא הפסיק לשאול' זכה בפרס הצגת השנה  ו'אורח בא לדב' זכה בפרס להצגת השנה לגיל הרך. כדי שגם אתם תוכלו להינות ממבחר ההצגות, התאטרון מציע בחופשת חנוכה צפייה מקוונת בהצגות הילדים:

אריה הספריה -מחזה מוסיקלי מאת אלי ביז'אווי - לגילאי 4 ומעלה  משך ההצגה 60 דקות
הלב   סיפורו של מרקו -    לגילאי 5 ומעלה.  משך ההצגה: 60 דקות
ד"ר דוליטל -   הצגה מוסיקלית -  לגילאי 4 ומעלה   משך ההצגה: 60 דקות
בוא אלי פרפר נחמד - לגילאי 7-3 משך ההצגה 60 דקות
ילדי בית העץ-  ההצגה לגיל 8 ומעלה על־פי ספרו של רן כהן אהרונוב משך ההצגה 60 דקות
ילדיסקו - הצגה מוסיקלית עם מיטב השירים מפסטיבלי הילדים.- לגיל 5 ומעלה, משך ההצגה 60 דקות

איפה ומתי: לצפייה מקוונת בין התאריכים: 10-18/12.

גילים: 3 ומעלה.

מחיר: עלות כניסה לצפייה: מחיר מלא 49 שקלים  / החל מ  9 שקלים דרך מועדי לקוחות וועדי עובדים.

פרטים נוספים: רכישה באמצעות אתר מדיטק. לינק לצפייה שיהיה תקף למכשיר אחד.

חנוכה בסינמטק תל אביב: הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים ה-16- סרטים בעקבות ספרים

מה בתוכנית: פסטיבל סרטי הילדים של סינמטק תל אביב חוזר בפעם ה 16 בגרסת אונליין, עם תכניה של סרטים משובחים מכל העולם ובשיתוף פעולה עם כאן חינוכית, הכולל הקרנות טרום בכורה חגיגיות של סדרות ישראליות שהילדים הכי אוהבים.

תכנית הפסטיבל שיעמוד השנה תחת הכותרת ״סרטים בעקבות ספרים״, תכלול השנה 6 בכורות של סרטים מהעולם, תכנית סרטים בעקבות ספרים, תכנית סרטים בינלאומית וכן סדנאות ומפגשים מקוונים.

איפה ומתי: באתר סינמטק תל אביב באונליין  10-19.12.20 – חנוכה

גילים: 6 ומעלה

כמה זה עולה: מחיר רגיל: 19.90 שקלים, מחיר למנויים:10 שקלים. סדנאות – 40 שקלים.

פרטים נוספים: לינק לאתר

מופע 'האירו-הדליקו' ביוטיוב של בית אבי חי

מה בתוכנית: מופע שכל מטרתו הוא הצדעה להורים ולילדים, שמתמודדים עם תקופה מאתגרת וארוכה ולמרות הכל, לא שוכחים את המעשים הקטנים של הטוב שמאירים את העולם.  אפרים סידון  הצטרף ויצק מילים ותוכן, הזמרים אליעד ועדן אלנה יעלו עם ביצועים בלעדיים לשירים שמגרשים את החושך; מלכת הילדים הנצחית ציפי שביט, תדליק את הנר הראשון של חנוכה; כוכבת הילדים שירה לוי תצא למסע ספרותי בעקבות האור דרך מקורות וטקסטים עבריים אהובים; השחקן דניאל ליטמן ( תאג"ד, החממה) שלקה בשיתוק יספר על תהליך השיקום המורכב שעבר; הזמרת והשחקנית ירדן בר כוכבא תארח ילד שקרה לו נס, ותספר אגדה עתיקה על חשיבותם של האורות הקטנים בעולם; ולסיום, כוכבי בית הספר למוזיקה יופיעו עם ביצוע מיוחד ל"אני ואתה נשנה את העולם", שיונגש לכבדי שמיעה באמצעות שפת הסימנים.

איפה ומתי: חמישי 10 בדצמבר 2020, נר ראשון של חנוכה בשעה 18:30

גילים: הפעילות מיועדת לכל המשפחה

כמה זה עולה: ללא תשלום

לפרטים:  בלינק כאן

פסטיבל אלמינא ה-5 לילדים און ליין

מה בתוכנית: במהלך הפסטיבל יועלו, בנוסף להצגות של תיאטרון אלמינא, גם הצגות אורחות. כמו כן יתקיימו סדנאות יצירה, ייחשף פרויקט אלמינא  T.V שנעשה בסגר הראשון  ובנוסף יתקיימו פעילויות אינטראקטיביות לייב ברשתות עם חידונים נושאי פרסים ואת הזוכים יבקר סנטה קלאוס עם הקרוואן של תיאטרון אלמינא ויחלק להם שוקולדים והפתעות .

הצגות הפסטיבל: ארנבים – הצגה דו לשונית חדשה, שמוליקיפוד, שניים על גג אחד, פלא, טרופותי – הצגה בערבית, עששית הקטנה – הצגת בכורה  בערבית, הנעליים של טנבורי – הצגה בערבית, אֶה-אוֹ! – תיאטרון מחול לקטנטנים, אח אח בום טראח – הצגה אורחת בג'יבריש – ארמית , החופש לזוז – הצגה אורחת בעברית , שכנים – הצגה אורחת בג'יבריש

איפה ומתי: 4.12.20-16.12.20 ימים שני, שלישי, רביעי בחופשת החנוכה באתר תיאטרון אלמינא

גילים: 2-13 (לפי הצגה)

מחיר: חינם

פרטים נוספים: באתר

חנוכה במוזיאון המדע - מסתובבים (צילום: באדיבות מוזיאון המדע ירושלים)
חנוכה במוזיאון המדע - מסתובבים | צילום: באדיבות מוזיאון המדע ירושלים

מסתובבים  

מה בתוכניתL מוזיאון המדע בחגיגה מדעית LIVE  : ניסויים מיוחדים עם סופגניות, בנייה משותפת בהשתתפות כל המשפחה בבית, מפגש עם אמנים, יוצרים ומומחים אשר סיבוב הוא חלק מחיי היום יום שלהם, שעשועון נושא פרסים ושלל הפתעות נוספות

איפה ומתי: בדף הפייסבוק של המוזיאון     16.12.2020 נר שביעי החל מהשעה 17:00

גילים: 3-15

עלות: ללא תשלום

פרטים נוספים: 02-6544888  ובאתר      

פסטיבל הקרון ה-29

מה בתוכנית: מגוון פעילויות חינם לילדים ולמבוגרים בפסטיבל הקרון. בין ההצגות: מסע שהתחיל בקופסא – הצגת רחוב חדשה בבכורה דיגיטלית, צמד המובילים במסעם ברחבי הגלובוס. בכל יום יתניעו המובילים את מכוניתם ויבקרו במקום אחר בעולם בסרטון חד פעמי, מצחיק ומפתיע.

סיפור דיגיטלי בשילוב טכנולוגיות וידיאו ייחודיות. הצצה לעולמה של היוצרת איריס דומאני המשלב תיאטרון בובות, אפקטים של וידיאו, סטים מיניאטורים ועוד. מהמטבח באהבה - תוכנית בישול יומית עם היוצר אריאל דורון לילדים, בה הירקות והפירות הופכים לבובות וחפצים.  מידי יום הדלקת נרות וירטואלית בשילוב בובות חפצים והפתעות.

איפה ומתי: בין ה-13-17.12.2020 בדף הפייסבוק של הקרון  

גילאים: 2-15

מחיר: ללא תשלום.

פרטים נוספים: 050-3352525   באתר ובדף הפייסבוק

פעילויות חנוכה מקוונות ללא תשלום בספריות העירוניות של תל אביב יפו

מה בתכנית: עשרות אירועים מיוחדים לילדים ונוער לרגל החג לרבות סדנאות לכל המשפחה, מפגשי אמן, שעות סיפור הדלקת נרות חגיגיות ועודבין האירועים הבולטים: "סופרים מדליקים" – 14 סופרים וסופרות שכותבים לילדים מדליקים נר חנוכה, "זומשימה" – הרפתקה חווייתית אינטראקטיבית בהנחיית שחקנית, סדנת אוריגמי בה ייצרו סביבונים, נרות ועוד, סדנה בין דורית לסבים ונכדים, סדנת יצירת חנוכיות, סדנת יצירת מיניאטורות ברוח סיפורי החג, סדנת הכנת קולאז'ים, סדנת עששיות, סדנת קומיקס, שעות סיפור לחנוכה ועוד. בנוסף, ייערך טקס מיוחד להכרזת שיאני הקריאה הצעירים של תל אביב לתקופת הקורונה.

גילאים: מגיל 3 ולכל המשפחה בהתאם לאירוע הנבחר

פרטים נוספים: מידע מפורט על כל האירועים והרשמה מראש באתר העירוני.

פסטיבל במה פוגשת מסך  

מה בתוכנית: הדודה שלי מרחוב הנביאים, של תיאטרון השעה הישראלי : הצגה בהשראת סיפרו ושיריו האהובים של יורם טהרלב. סיפור על שלושה אחים, שונים מאוד האחד מהשנייה, אשר מגיעים אל דודתם שגרה ברחוב הנביאים, אותה הם לא ממש מכירים. השלושה נסחפים אל תוך עולמה הקסום של הדודה, מגלים את הכוח הטמון בכל אחד מהם ומגלים שיחד זה הרבה יותר מלבד ושהשוני ביניהם הוא כוחם!היא מלמדת אותם בדרכה המיוחדת ומלאת הדמיון שיעור חשוב על כבוד הדדי, אמונה עצמית ושהכי חשוב להמשיך לנסות גם אם לא תמיד מצליחים.

איפה ומתי: אתר תיאטרון ירושלים, 10-14.12

גילים5-9

כמה זה עולה: 15 שקלים.

פרטים נוספים: רכישה באמצעות אתר תיאטרון ירושלים.

דו רה מווו  בכורה בפסטיבל היהודי לתרבות עכשווית            

מה בתכנית: ההצגה לילדים באופן מקוון שתהיה זמינה לצפייה בכל ימי החנוכה. בבוקר אביבי מתכנסות הפרות כדי לחגוג עם פרהל'ה את מסיבת פרת המצווה שלה. כולן מתכוננות לגעות יחד את 'המנון המווו' המסורתי.  אבל אבוי! פרהל'ה הצעירה לא גועה עם כולן פה אחד, אלא מזמרת מו משלה, שונה ומיוחד.  איך יגיבו אחיותיה הפרות - פרדיגמה, פרנויה, פרפרצית ופרפרזה - על המו המתפרץ והמסתלסל? מחזמר המספר על הרצון להשתייך לעדר, ויחד עם זאת לשמור על המו הפרטי והמיוחד שֶׁלְּךָ וְשֶׁלָּךְ.

איפה ומתי: בזום. ההצגה תהיה פתוחה לצפייה במהלך כל ימי החנוכה 10-17.12.2020

גילים: 3-11.

מחיר: 40 שקלים.   

פרטים נוספים: 02-6244585-6 ובאתר

עלילות פרדיננד פדהצור לילדים (צילום: הילה תומר)
עלילות פרדיננד פדהצור לילדים | צילום: הילה תומר

עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור

מה בתוכנית: סיפורו של מלך אחד טוב שהשלטון משחית אותו עד שעמו לא מוכן לסבול אותו יותר. בארץ אחת מעבר לים, חי מלך זקן, נבון וחכם. שמו היה משונה וקשה ללשון, ליאונרד פרדיננד פדהצור הראשון. את המלך העם אהב עד מאוד, אך במסיבת מלכים אמרה לו אשתו: הוא עושה רק דברים שהעם רוצה, לכן העם כל-כך מרוצה  אם יפסיק פרדיננד להיות מלך טוב, יפסיק העם אותו לאהוב. סיפור מצחיק על אזרחות טובה וכוח השלטון לגדולים ולקטנים. לאחר ההצגה, תתקיים שיחה עם היוצרים והשחקנים.

איפה ומתי: בזום. חמישי 10.12.2020 17:00  נר ראשון ובכל ימי החנוכה

גילאי 4-10.

כמה: 40 שקלים.

לפרטים נוספים: 02-6244585-6 ובאתר

 פסטיבל FUNFEST

מה בתוכנית: פסטיבל FUNFEST , בהשקת אמריקן אקספרס יכלול את מיטב כוכבי היוטיוב וטיקטוק בישראל, ביניהם: קווין רובין, אור בן אוליאל, גל זהבי, מורן ואמה טרסוב ועוד. במסגרת הפסטיבל ישתתפו הכוכבים בשידורים חיים ויערכו סדנאות לקהל הרחב במגוון תחומים: סדנת טיקטוק, סדנת אפייה, סדנת יצירה ועוד.

איפה ומתי: בין התאריכים 13-16.12 יום ראשון עד רביעי (כולל) בשעה 13:00.

גילים: 6-18.  

מחיר: חינם

פרטים נוספים:  הסדנאות פתוחות לקהל הרחב וישודרו בעמוד ה- YouTube ובדף ה-Facebook של אמריקן אקספרס.

נעים להכיר – התזמורת הסימפונית ירושלים

מה בתכנית: מפגש ראשון בסדרה חדשה בניצוחו של גיא פדר, בה יפגשו הילדים דמויות דומיננטיות בתזמורת, יכירו וילמדו את שפת הצלילים הייחודית של התזמורת, יכירו את מגוון כלי הנגינה כמו כלי נשיפה, מיתרים, כלי הקשה ועוד. המפגש מוגש עם הומור ומשחק ומשלב טקסטים של נתן אלתרמן וקטעי נגינה שנוצרו במיוחד לסדרה.

איפה ומתי: בדף הפייסבוק וביוטיוב של התזמורת הסימפונית ירושלים, נר שמיני, חמישי 17.12.2020 בשעה 17:00

גילים: 5-15.

מחיר: חינם ללא תשלום.

פרטים נוספים: באתר התזמורת.

ה"פסטיווקאלי" - פסטיבל הזמר העברי

מה בתוכנית: הפסטיבל ייפתח ב-15.12 במופע "אגדה של פסנתר" אוהד חיטמן מארח את משי קליינשטיין. מסע קסום לילדות עם השירים האהובים והמוכרים אותם שרים דורות של הורים וילדים. לאחר מכן תתקיים כיתת אמן עם הזמר והיוצר עידן חביב. היום יסתיים באנסמבל "טרמולו", שיארח את עידן אלתרמן ודנה ברגר. למחרת (16.12) יעלה המופע של מיקי ואורח סבא נתי.  את הפסטיבל יחתום המופע "קדימל'ה" (17.12) בכיכובה של חני נחמיאס, שתארח את כוכבי הילדים האהובים טל מוסרי ו'גילי בא לבקר'- מופע אינטראקטיבי ושמח לכל המשפחה. בהמשך תתקיים כיתת אמן עם דודו פישר ובערב תעלה הופעה אקוסטית של יובל דיין, שתארח את שמעון בוסקילה.

איפה ומתי: מ15-17.12 בעמוד הפייסבוק

גילים: יש מופעים לילדים מגיל 4 ויש הופעות למבוגרים.

סטרימינג לחג החנוכה של תאטרון הילדים הישראלי

מה בתוכנית: סטרימינג לחג החנוכה של תאטרון הילדים הישראלי- שמונה הצגות לכל המשפחה, מהקלאסיות והאיכותיות ביותר, לצפייה ישירה במהלך כל ימי החג ללא הגבלה.

פירוט ההצגות: ספר הג'ונגל- מחזמר מרהיב בכיכובם של עפר שכטר , ענבלי בא לי ואודי ואביעד.
תירס חם – בים בם בם- מיוצרי מיומנה - איילון נופר. קלאסיקת הילדים האהובה והמסופרת ביותר בכל הזמנים, בהצגה מוזיקלית, תיאטרלית המונגשת לגיל הרך גילאי 2-8/ אורך- 75 דקות.
פיטר הארנב- לונדון! הארנב השובב בכיכובה של בכיכובה של ענבלי בא-לי .
פרח לב הזהב- הצגה מרגשת על מערכת יחסים בין אם לבנה, עם שירים מקוריים ומסר מיוחד על הכוח שבאהבה לרפא כל מכאוב.
חתול במגפיים - הצגת מופע משעשעת במיוחד עם שירים מקוריים.
כפה אדומה- האגדה המפורסמת ביותר של האחים גרים בעיבוד  מקורי לסיפור.
בגדי המלך החדשים- שני חייטים נוכלים "תופרים" למלך בגד מבד מיוחד מאוד – כזה שרק חכמים יכולים לראות. סוכריות קופצות- מופע מוזיקאלי קומי לגילאי 3-6

איפה ומתי: לצפייה מקוונת בין התאריכים 1/12-31/12 ללא הגבלה.

גילים: 3 ומעלה

מחיר:מחיר 8 הצגות- 69שקלים .מחיר הצגה בודדת- 19 שקלים. חלק ניכר מההכנסות מועבר ישירות לפועלי התרבות

פרטים נוספים: רכישה באמצעות אתר איוונטר. ניתן להשתמש בלינק במכשיר אחד בלבד 

 יובל המבולבל, מיקי מלכת הילדים ואלון עדר - אצלכם בבית

מה בתוכנית: הופעות פרטיות של כוכבי הילדים האהובים, אלון עדר וסדנת שף ברוח החג - בין הפרסים שיחולקו לזוכים בחידון חנוכה של רשת המתנסים לוד; כמו-כן יישלחו המשתתפים למשימות "חפש את המטמון" לחיזוק העסקים הקטנים בעיר.כמו-כן יחולקו למשתתפים כפרסי משנה מאות ערכות יצירה ואמנות והמון-המון סופגניות.

איפה ומתי: החידון יתקיים במהלך כל ימי החנוכה, בתאריכים: 10-18.12

גילים: מגיל 5

פרטים: באתר

כוכבי הילדים מגיעים לסלון שלכם בחינם

מה בתכנית: ההופעות של מיטב כוכבי הילדים לסלון הבית ללא תשלום. רצועת שידור אחת לבוגרים עם פעילויות ואתגרים ייחודים בהובלת כוכבות הטיקטוק שינה הידי ושלי צירינג, הזמר והיוצר אברהם טל, הסטרימר המוביל זיגי (בר אובלס), זוכי המרוץ למיליון יעל ויוסיאל ועוד; ורצועת שידור לקטנטנים עם מגוון הצגות ומופעים בכיכובם של מיכל הקטנה, יובל המבולבל עם מני ממטרה וכוכבים גדולים נוספים.

בכל יום יוזמנו הילדים להשתתף באתגר היומי של אחד האמנים ולזכות בפרסים אטרקטיביים: אייפד, X-BOX, מצלמת אקסטרים, רמקול בלוטוס וערכת טיקטוק כולל טלפון נייד ורינג תאורה.

איפה ומתי: לו"ז השידורים ברצועת לבוגרים – מידי יום 13-17.12 בין השעות 14:00-15:00
לו"ז השידורים ברצועת הקטנטנים – מידי יום 13-17.12 בין השעות 17:00-18:00

גיליםלכל המשפחה

מחירחינם

פרטים נוספים: ניתן להיכנס לחנות החוויות של כאל ודיינרס תחת קטגוריית 'כאל בחנוכה'. לשידור החי יש ללחוץ על הלינק: https://cal-kids.co.il

חנוכה במהותי: הצגת חינמית אונליין לקטנטנים ושעות סיפור עם הסופרת מיריק שניר

מה בתוכנית: מרכז מהותי ישיק בחנוכה הקרוב הצגת ילדים חדשה: "מעבר להר " - הצגת יחיד בבימויה של דנה דבורין. ההצגה תעלה אונליין בחינם בכל ימי החג באתר מהותי ובVOD של YES.
בנוסף, במהלך ימי החג ישודרו בדף הפייסבוק של מהותי שעות סיפור בלייב עם סופרת הילדים האהובה מיריק שניר שתקריא את"ביצה לשבת" ו"כותנת פסים".

איפה ומתי: ההצגה לצפייה חינם באתר מהותי בין התאריכים 10-20.12
שעת סיפור עם מיריק שניר: ביום שלישי 15/12 וביום חמישי 17/12, בשעה 17:00.

גילים: לכל המשפחה.

מחיר: חינם.

פרטים נוספים: לצפייה בשעות הסיפור: חפשו מהותי בפייסבוק או כנסו לעמוד הפייסבוק של מהותי.
לצפייה בהצגה באתר מהותי  

הבלט הישראלי מציג שני מופעים לחנוכה בגרסת אונליין

מה בתוכנית: "פיטר פן" ו- "שלגיה" קלאסיקות לילדים שמזמינים את כל המשפחה למסע של גילויים למידה, פיתוח עולם הדמיון ועידוד לחשיבה יוצרת. שני המופעים כוללים כ- 20 רקדני בלט, תפאורה ותלבושות מרהיבות.

איפה ומתי: תאריכי צפייה: החל מ 10/12 ועד 31/12 – המופעים יהיו זמינים לכל רוכש ללא הגבלה כל מופע הוא 60 דקות.

גילים: שנתיים ומעלה ומעלה

מחיר: מופע יחיד 39 שקלים לכרטיס לשני המופעים 59 שקלים.

פרטים נוספים: ניתן לרכוש כרטיסים באתר.

בימת הנוער רחובות

מה בתוכנית:  מהלך חג החנוכה ישודר מדי יום מחזמר אחר מהרפרטואר העשיר של בימת הנוער רחובות. כמו כן תשודר מדי יום תוכנית אולפן אשר תחשוף את "קסם התיאטרון" ותכלול מבחר פעילויות, חידונים, ראיונות עם דמויות מהמחזות השונים ועוד מגוון תכנים שיובילו לצפייה אקטיבית   

איפה ומתיבערוץ היוטיוב ועמוד הפייסבוק של עיריית רחובות, ובעמוד הפייסבוק של החברה העירונית רחובות  חג החנוכה, 17-13.12

גילים: 5-10

מחיר: ללא תשלום

 

כל הארץ

אשכולות וקק"ל מציגים: אירועי חנוכה באוויר הפתוח

מה בתוכנית: במהלך החג, מדריכי הטיולים של אשכולות יפעילו מוקדי טיולים ופעילויות חווייתיות ביערות קק"ל ברחבי הארץ, סיורי מורשת, משחקים משפחתיים ביערות ועוד.

איפה ומתי: עשרות טיולים מודרכים מהצפון ועד הדרום, עד 20 איש לקבוצה/ קפסולה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. הסיורים יתקיימו בימי שני-שלישי, 14-15/12/2020. שעות הפעלת הסיורים: 9:30, 12:00, 14:00

גילים: מגיל 3

מחיר: הפעילות ללא עלות ובהרשמה מראש.

פרטים נוספים: באתר.

שבוע המורשת בישראל 2017 (צילום: איתי בלסון)
שבוע המורשת בישראל 2017 | צילום: איתי בלסון

שבוע המורשת של ישראל 2020 – מורשת בשטח וברשת

מה בתוכנית: שלל פעילויות, בהן מופעים מוסיקליים, הדלקת נרות בליווי מופעי אמנים, כמו קורין אלאל, עמיר בניון, דנה ברגר ועוד, סדנאות שימור, חפירות ארכיאולוגיות עם רשות העתיקות, מופעים והצגות לכל המשפחה, מרחבי בריחה אל העבר, סדנאות תיפוף, סדנאות יצירה, סיורים מודרכים בעקבות דמויות היסטוריות ועוד עשרות חוויות תוכן עשירות בידע ובהנאה.

לצד אלה יתקיימו אירועים ברשת – סיורים וירטואליים מודרכים, הרצאות בזום, מופעים של אומנים כמו לאה שבת, וחידון חמיצר- חידון אינטרנטי בעקבות אוצרות מורשת ישראל.

איפה ומתי: מגוון אתרי מורשת ברחבי הארץ במהלך כל ימות החג 10-18.12

גילים: גילאי 3 ומעלה

כמה זה עולה: משתנה מאתר לאתר

פרטים נוספים: באתר מורשת.

סיורי חנוכיות מצפון ועד דרום של קק"ל 

מה בתוכנית:  החטיבה לחינוך ולקהילה של קק"ל תקיים מגוון סיורי חנוכיות ואירועי חנוכה ברחבי הארץ, המיועדים לקבוצות.  במסגרת הסיור יערכו מעגלי שיח בנושאים של גבורת היחיד והרבים, חיבור לשרשרת הדורות וכן ישולבו תחנות ניווט, מגוון סדנאות ויצירה ברוח החג, הצגה על המכבים, הדלקת חנוכיות, אכילת סופגניות ועוד.

האירועים ייערכו בקבוצות של 20 משתתפים (מינימום 20 משתתפים בקבוצה – שנרשמים ביחד כקבוצה. קיום האירועים מותנה במינימום 80 משתתפים. מקסימום המשתתפים ייקבע לכל אירוע בנפרד, על פי הנחיות משרד הבריאות.

איפה ומתי: במהלך חג החנוכה, כ"ד כסלו -ב' טבת, 10-17.12.2020 במוקדים רבים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום. משעות הבוקר ועד שעות הערב. 

גילים:  לכל המשפחה

מחיר: כמפורט באתר.

פרטים נוספים: ההשתתפות באירועים מותנית בהרשמה מראש.

פעילויות חנוכה במרכזים הקהילתיים של החברה למתנ"סים

מה בתוכנית: חגיגות "מאירים את השכונות" – מופעי מוסיקה, סטנד אפ, מופעים לילדים, קסמים וקרקס, הרצאות, משאיות שמחה, הדלקת נרות קהילתית, חידוני טריוויה, סדנאות וסיורי משפחות.

איפה ומתי: 13-17 בדצמבר בשעות אחה"צ, במתנ"סים שיכון המזרח בראשון לציון, מרכז קהילתי גולן, מרכז קהילתי נתניה מזרח , מרכז קהילתי דימונה , מרכז קהילתי מצפה רמון , שדות נגב ובמתנ"סים נוספים ברחבי הארץ.

מתנ"ס שיכון המזרח בראשון לציון עם מופע אינטראקטיבי ב"זום" של דר' מולקולה ב– 15/12 בשעה 18:30,  במרכז קהילתי גולן יערכו את פסטיבל "מאירים את הגולן" במהלך כל ימי החג בפייסבוק המרכז וכן מופעים של שולי רנד ועם קרן פלס שישודרו חינם ביו טיוב של המרכז, מרכז קהילתי נתניה מזרח יחלקו לתושבים ערכות ליצירת חנוכיות, ישדרו מופע שירים והדלקת נר עם "משאית השמחות" בשכונה וכן יעלו מופע חגיגי לכל המשפחה עם "עופר ומאור" שיערך ב"זום", 10-17 בדצמבר החל מ-18:00, מרכז קהילתי מצפה רמון יערוך פעילויות וסדנאות מוסיקה, ציור, תנועה, ג'אנגלינג, לופר וריקוד ברחבות הגינות הציבוריות החל מיום שישי 11/12 ב-11:00 ובמהלך 13-17 בדצמבר החל מהשעה 14:30.

גילים: פעילויות מותאמות לכל הגילים – לילדים, בני נוער ומבוגרים. 

מחיר: חינם

פרטים נוספים: במתנ"ס הקרוב לביתכם מבית החברה למתנ"סים הארצית .

צפון

חנוכה של עששיות בראש הנקרה

מה בתוכנית: מלבד פעילות היום באתר התיירות ראש הנקרה הכוללת ירידה ועלייה ברכבל התלול וכמובן – ביקור בנקרות היפהפיות, לאחר שעות סגירת האתר בחג החנוכה יתקיימו גם סיורי עששיות ליליים באתר התיירות ראש הנקרה.

בין היתר כולל הסיור- נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות, סיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות, נלמד כיצד נוצרו הנקרות, נעלה על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, נשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת ונצפה במיצג האור קולי. בסיום הסיור – הדלקת נרות חנוכה בין הנקרות עם שירי החג.

איפה מתי: הסיורים יתקיימו בימי החנוכה בתאריכים 13-17.12 (כ"ז כסלו – ב' טבת), בשעה 17:15, בקבוצות של 20 איש בהתאם להנחיות התו הסגול.

גילים: 3 ומעלה.

מחיר: מחיר הסיורים הליליים  – 54 שקלים למבוגר, 48 שקלים לילד (3-18),  משך הפעילות שעה ורבע, יש להגיע לרכבל 10 דקות לפני המועד.

פרטים נוספים: הפעילות תלויה במזג האוויר וברישום מראש באתר.  

מעשה פלאים - תערוכה במדעטק (צילום: מושון תמיר)
מעשה פלאים - תערוכה במדעטק | צילום: מושון תמיר

"מעשה פלאים" - תערוכה חדשה לכל המשפחה במדעטק המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל

מה בתוכנית:  מוצגי מדע חווייתיים כמו טורנדו בגובה שישה מטרים, תותחי עשן עוצמתיים, חוויית מראות אינסופית, נגינה על קרני לייזר ענקיות, מוצג גלים בגובה שבעה מטרים ועוד.כל מיצג בתערוכה החדשה מתבסס על עיקרון פיזיקלי בודד מעולמות האופטיקה, הגלים, האור ומכניקת האוויר, והמכלול מייצר עולם קסום, ומלמד.

 התערוכה מתאימה לכל הגילאים ומתווספת ל-5,000 מטרים רבועים של תצוגות, עשרות תערוכות הקבע, פארק המדע הפתוח ומתחם הגיל הרך, עם הדגמות מדעיות והפעלות מיוחדות לחג.

איפה ומתי: מדעטק המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, בניין הטכניון ההיסטורי, שבין רחוב שמריהו לוין לרחוב בלפור, שכונת הדר הכרמל בחיפה. פתיחה: 10:00 עד 16:00, 7 ימים בשבוע.

גילים: שנתיים ומעלה.

מחיר: 50 שקלים. עד גיל 5 לא משלמים על כרטיס.

פרטים נוספים: המקום פועל בהתאם להנחיות התו הסגול, רכישת כרטיסים תתאפשר דרך האתר ומראש בלבד, כניסה רק לפי שעת ההזמנה: https://www.madatech.org.il/

פסטיבל "כפר ביקרתם"

מה בתוכנית:  הכנסת אורחים לבבית, מסלולי טיול ואתרי התיירות, שווקים, פולקלור וטעמים מופלאים, לצד צימרים ייחודיים ומפנקים. כאן תוכלו ליהנות מסיורים וסדנאות האורכות כ-שעתיים. ישנם מספר סיורים וסדנאות בכל יום בכל ישוב. סיורים וסדנאות על פי כללי התו הסגול. עד 19 איש,  וסדנא עד 9 איש. יש להצטייד בהצהרת בריאות מחויבת ביום הפעילות.

הסיורים מועברים על ידי מורי דרך מוסמכים ומקצועיים, תושבי הכפרים הדרוזים והצ'רקסים, אשר מעבירים בצורה חווייתית את כל הפעילויות, לכל המשתתפים. 

איפה ומתי: בסוף השבוע של חג החנוכה (ולאורך סופי השבוע של חודש דצמבר) פעילויות משעות הבוקר ועד הערב, מותנה בהרשמה מראש.

גילים: מתאים לכל הגילאים בהתאם לפעילות אותה בחרתם.

מחיר: ללא עלות אך מחייבת הרשמה מראש.

 פרטים נוספים:באתר

פסוטה בפסטיבל חורף זמן גליל מערבי (צילום: אנטולי מיכאלו)
פסוטה בפסטיבל חורף זמן גליל מערבי | צילום: אנטולי מיכאלו

פסטיבל חורף זמן גליל מערבי 2020

מה בתוכנית:  סוף שבוע גדוש בשלל אירועים מיוחדים. סדנאות אומנות ויצירה, ארוחות מיוחדות, סיורים מודרכים, טעימות יין, תערוכות, סיורים קולינריים ועוד.

המבקרים מוזמנים להכיר מקרוב את ההכנות לחג המולד בסיורים אל לב הכפרים הנוצריים בסביבה, אשר מוארות בשלל צבעים וקישוטים לכבוד החג. כרמית ארבל תוביל את המבקרים אל פסוטה, לראות את הכפר המקושט לקראת החג. פול ניירנס מ-Galileat ייקח לסדנת בישול וארוחה גלילית לחג המולד בכפר הנוצרי דיר חנא. חרש הברזל וליד חורי, יקיים מפגש מיוחד אצלו בבית בפסוטה, שבו יספר את סיפורו, ידגים את אומנות הברזל ויציג עוגות כריסטמס לצד יין חם ועוד הפתעות, ועומרי אבידר ייקח את המטיילים לסיור כריסטמס מואר במעיליה כולל כנסיה, בית עתיק עם טעימות אופייניות לחג, שרידים ארכיאולוגים ובית עתיק המשמש למזקקת עראק. במהלך הפסטיבל תושק גם תערוכת האור בגלריית ארט 192 בעכו העתיקה, גלריה קואופרטיבית של 10 אומניות החוגגות את חגי דצמבר עם חנוכיות, כלי הגשה ללביבות וסופגניות, קישוטים לעץ האשוח ועוד.

איפה ומתי: ברחבי הגליל המערבי,  במהלך סוף השבוע 17-19.12

גילים: מגיל 6 בהתאם לפעילות.

מחיר: משתנה מפעילות לפעילות

פרטים נוספים: באתר ובמרכז מידע גליל מערבי 04-6015533

 סיור עששיות במשטרת נהלל 

מה בתוכנית: במרחב השדות הסמוך למשטרת נהלל ההיסטורית, יתקיים סיור עששיות מודרך בליווי דמויות היסטוריות מחופשות שילוו את הסיור(יהודה המכבי ונוטר) ויספרו למשתתפים את סיפור ההגנה של מצודת נהלל ההיסטורית. עוד בסיור ילמדו המשתתפים את סודות הלילה, יתצפתו על כוכבים ויפגשו את כוכב הצפון.

איפה ומתי: משטרת נהלל ההיסטורית, כביש 75 ליד נהלל יום שני  14/12/20 בין השעות 17:00-18:30 

גילים: מגיל 4

מחיר: 20 שקלים למשתתף.

פרטים נוספים : 04-6415073 , בהתאם למגבלות משרד הבריאות הפעילות מיועדת ל – 20 משתתפים בלבד ומותנה ברישום מראש בלבד.

מבוך בעמק צ.אוויר (צילום: א.סלומון)
מבוך בעמק צ.אוויר | צילום: א.סלומון

מבוך בעמק – שדה יעקב 

מה בתוכנית: מבוך חוויתי ענק בשדות המוריקים, המשתרע על 8,000 מ"ר, עם 2,000 מ' שבילים מפותלים ומסובכים לחוויה מקורית ומיוחדת בחנוכה יתקיימו במבוך פעילויות יום ולילה. לאור המגבלות הפעילות תתקיים בתיאום מראש בלבד ומיועדת למשפחות גרעיניות. 

פעילות יום: שמונה תחנות הפעלה במבוך עצמו, שבכל תחנה מופיע שיר הקשור לחנוכה.

פעילות לילה: פנסי לילה במבוך, סיור במבוך בחסות החשיכה כל משתתף יקבל פנס וינסה לעמוד באתגר היציאה מהמבוך.

איפה ומתי: שדה יעקב, במהלך חופשת החג.  פעילות יום המתקיימת בין השעות 09:00-16:00, פעילות לילה תתקיים בין השעות 16:00-00:00.

גילים: פעילות יום מותאמת לילדים מעל גיל 4 , פעילות לילה מומלצת לילדים מעל גיל 10

מחירים: פעילות יום- 30 שקלים, פעילות לילה– 35 שקלים למשתתף

פרטים נוספים: 050-5404473. נדרש רישום מראש

 אתר רכבת העמק – כפר יהושוע

מה בתוכנית: במרכז המבקרים הייחודי של רכבת העמק המיתולוגית בכפר יהושוע בו ניתן לצפות בתצוגה מרהיבה המשחזרת את סיפורה של רכבת העמק ותחנותיה העיקריות באמצעות רכבת מיניאטורית נוסעת המהווה העתק מדויק לרכבת העמק ועוד שלל מייצגים מעניינים הממחישים את סיפורה של התחנה הישנה. במהלך חג החנוכה יתקיימו במקום מגוון פעילויות לכל המשפחה.

בצל מגבלות הקורונה, הפעילויות יתקיימו ב – 2 סבבים של 20 משתתפים בכל סבב.בכניסה לאתר יבקרו המשתתפים במוזיאון הייחודי ויצפו בסרט אנימציה, בהמשך יוכלו ליהנות מהצגת ילדים שתתקיים ברחבת האתר בשטח פתוח.

איפה ומתי : כפר יהושוע.  14.12.20  יום שני – הבית של יעל, 15.12.20 – יום שלישי – פך השמן הקסום, 16.12.20 – יום רביעי – אריה בספריה. הפעילות תתקיים ב -2 סבבים בשעות : 09:30/11:00

גילים : ההצגות מיועדות לגילאי 3-8 , המוזיאון מותאם גם לבוגרים יותר.

מחיר: עלות למבוגר : 25 שקלים ,עלות לילד – 30 שקלים

פרטים נוספים: 04-9014230 או באמצעות האתר .

מרכז

 פעילות פופ אפ לילדים במ.א.י factory 

מה בתכנית: הילדים ייכנסו ל"מפעל" של תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית. המפעל הוא מרכז מבקרים נייד המדמה מפעל מחזור פסולת אלקטרונית אמיתי. הילדים וההורים מביאים את הפסולת האלקטרונית שלהם מהבית (סוללות, פלאפונים ישנים ועוד), מניחים אותה על מסוע ונכנסים למכולה לצפות בשלבי המחזור השונים, תוך כדי שהם רואים, שומעים ומרגישים בידיים את הפסולת שהביאו מתפרקת לחלקים. בדרך זו התושבים יכולים להשתתף באופן פעיל ומעשי במחזור, וזוכים לתמורה חברתית וערכית.

איפה ומתי: שלישי-רביעי 15.12-16.12, כ"ט כסלו-א' טבת, החי"ש 2, מרכז קיפוד, כפר סבא.

גילים: מגילאי 3.

מחיר: חינם.

פרטים נוספים: אתר עיריית כפר סבא. האירוע מתקיים בהרשמה מראש בלבד ולפי הנחיות התו הסגול.

מפעל המיחזור (צילום: תאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית)
מפעל המיחזור | צילום: תאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית

מדליקים את אורות הבמה בחנוכה – למרות הכול

מה בתוכנית: התיאטרון הארצי לילדים ונוער יקיים הצגות ילדים בפני קהל חי, במתווה הקיים באולם שלהם .בסיום כל הצגה תתקיים הדלקת נרות וחלוקת סופגניות. ההצגות בהתאם להוראות משרד הבריאות והנחיות התו הסגול.

פירוט ההצגות:
האופרה של בת הים הקטנה -לאריאל זמרת האופרה יש סוד.פעם היא היתה בת ים קטנה עם סנפיר, שאוהבת לשיר.אתם מוזמנים לצלול אל מעמקי הים ולעבור איתנו, דרך האלמוגים והצלילים את המסע שעוברת אריאל כדי להגשים את חלומה הגדול.
גומות החן של זהר - זהר רוצה גומות חן יותר מכל דבר אחר והיא תעשה הכל בכדי להשיג אותן. האם תצליח?   יונתן בלש ממש -יונתן וכלבתו ביבה יוצאים למשימה – למצוא מי גונב את החפצים שלהם בבית? מה חשוב יותר, חפצים או קשרים אישיים? 
כפתור ופרח- פרח, גמדית היער הקטנה, נרגשת במיוחד. היום תשתתף לראשונה בחגיגות "חג הסיפור" ועליה למצוא סיפור שהוא רק שלה, ושלא סופר עוד מעולם. 
 תיאטרון הבובות של הגברת שין שין -גברת קרש ומר מערוך – סיפור לחנוכה.

איפה ומתי: ברח' ארלוזורוב 145 תל-אביב.
ההצגות תתקיימנה בימים א'-ו' ה 13-18.12 בבוקר ואחר הצהרים  
יום א' 13.12 – האופרה של בת הים הקטנה בשעות 10:00, 12:00, 16:00, 17:30
יום ב 14.12 , יום ג' 15.12 בשעות 176:00, 17:30 גומות החן של זהר
יום ד' 16.12  - יונתן בלש ממש – בשעות 10:00, 12:00, 16:00, 17:30
יום ה'  17.12 – כפתור ופרח בשעות 10:00, 12:00, 16:00, 17:30
יום ו' 18.12 תיאטרון הבובות של הגברת שין שין בשעות 10:00, 11:30, 13:00

גילים: 3-7

מחיר: 49 שקלים. הטבות למחזיקי כרטיס דיגיתל ומועדון שלך.

פרטים נוספים: בטלפון: 03-6497760 שלוחה 111 בין השעות 10:00-14:00

קורס טיסה קרבית _בני נוער (צילום: הטייסת)
קורס טיסה קרבית _בני נוער | צילום: הטייסת

קורס טיסה קרבית לבני נוער על סימולטור 16-F ו-35-F

מה בתוכנית: הקורס עוסק בתכנים הלקוחים מעולם הטיסה, הן על הקרקע (תהליכי לימוד והכנה) והן באוויר. החניכים ילמדו כיצד להמריא, לשלוט במטוס, לבצע משימת אווירובטיקה, טיסת ניווט ונחיתה. בסוף השבוע החניכים ישלטו במטוס ויוכלו לבצע משימות באופן עצמאי (כשירים לסולו).

הקורס מקנה למשתתפים מיומנויות אישיות בתחומים רבים אותם ניתן לאמץ בחיי היום יום. תכני הקורס נוגעים במרכיבים כמו: תהליכי למידה, התמודדות עם אתגרים, העצמה אישית, עבודה בצוות, תחקור ויישום ועוד.
מיומנויות אלו לקוחות מתהליכי ההכשרה המקובלים בקורס הטייס של חיל האוויר.

ההדרכה בקורס מובלת על ידי טייסי קרב בכירים מחיל האוויר ובהשתתפות מדריכות סימולטור מקצועיות שהוכשרו בחיל האוויר הישראלי.

איפה ומתי: בין התאריכים 13-17.12 בין השעות: 9:30-13:30 בהטייסת" – סינמה סיטי גלילות.

גילים: 12-18

כמה זה עולה: החל מ2,500 שקלים

פרטים נוספים: 074-740333 או באתר הטייסת  . יש לבצע הרשמה, אין צורך בניסיון קודם

אורות ובדים במוז"א – מוזיאון ארץ ישראל, תל-אביב

מה בתוכנית:

ביאנל'ה לילדים: סדנאות יצירה עם אמני הביאנלה.בכל יום יפעלו שתיים מהסדנאות.לגילאי 4 ומעלה.
רואים שקוף – סדנה ליצירת מובייל מנדלה עם האמנית תמר לוי אלפסי.
אריג בתנועה – סדנה ליצירת אביזר אופנה עשוי מקולאז'  עם האמן יובל אצילי.
קסמי אור – סדנה ליצירת מסנני אור (פילטרים) עם האמנית רונה מיוחס קובלנץ (לגילאי 7 ומעלה).
פנס הקסם – סדנה ליצירת אהילים צבעוניים ממגוון חומרים

שיק ושוק – סיור לכל המשפחה: מי מייצר אריגים? איך נראה נול? מה זה שתי וערב? ואיך אפשר ליצור אמנות מבדים? בסיור נגלה את העולם המרתק והעשיר של הטקסטיל, ובתום הסיור תוכלו לבקר בחממת שנקר לבדים חכמים.  לגילאי 5 ומעלה.

ביאנלה לגדולים: מאור לעור – סיור עיצוב מיוחד לחנוכה בהשראת חממת שנקר .מסע בבינאלה לאומנויות ועיצוב בין יצירות הנוגעות לאור כחומר יצירה לבין יצירות המציגות את העור השני שלנו – טקסטיל, בדים, אופנה ועוד. סיום בחממת שנקר לבדים חכמים.

איפה ומתי: מוז"א - מוזיאון ארץ ישראל, תל-אביב. 13-17

גילים: 4 ומעלה.השתתפות הילדים בסדנה בליווי מבוגר.

מחיר: עד 20 שקלים לילד. מבוגר: מחיר כניסה למוזיאון.

ירושלים והסביבה

"צופן טדי": תעלומה מסתורית מחכה במוזיאון ישראל

מה בתוכניתהמבקרים שירכשו  ערכת משחק ימצאו בה מכתב מטדי קולק, שהיה ראש העיר ירושלים וממייסדי מוזיאון ישראל. במכתב טדי מביע דאגה רבה לגורל המוזיאון ומבקש עזרה: הוא עומד לגזור את הסרט ולפתוח את המוזיאון הגדול בישראל, אבל רגע לפני הוא מגלה כי חסר לו דבר מה חשוב ביותר, ובלעדיו לא יוכל להשלים את טקס הפתיחה! הערכה מסייעת בפתרון התעלומה: באמצעות משימות חיפוש, פעילויות יצירה ורמזים המפוזרים ברחבי האולמות, בפינות בגן האמנות ובהיכל הספר, יוכלו המבקרים לעזור לטדי לפענח את הצופן ולזכות בפרס!

 איפה ומתימוזיאון ישראל בירושלים. ימים א, ב, ד, ה, שבת 17:00-10:00 | ג 17:00-9:00

גילים5 ומעלה.

מחיר:  54 שקלים למבוגר; בחנוכה הכניסה לילדים חינם.

מחיר ערכה לקפסולה 80 שקלים | 72 שקלים למנויים. הערכה נרכשת בנפרד מרכישת כרטיסי הכניסה

 פרטים נוספים: המקום פועל בהתאם להנחיות התו הסגול, רכישת כרטיסים דרך אתר המוזיאון

 

הגן הבוטני בירושלים (צילום: סוניה פרנזל)
צילום: סוניה פרנזל

Winter Lights - חגיגת אוכל אורות וטבע בגן הבוטני בירושלים

מה בתכנית:  הגן הבוטני, שהינו הגדול במזרח התיכון, פרס מסלול מיוחד לרגל הפסטיבל באורך של כ- 700 מטר, המתפרש על שטח של 14 דונם, בו יהנו המבקרים מתאורה שתוצג על העצים, השיחים והאגם, ממפגש  עם  שחקנים ואמנים מחופשים, מדוכני מזון ברוח התקופה ביניהם ערמונים קלויים, תפוחי אדמה ברטבים, קרפ צרפתי, נקניקיות, שוקו חם, תה חם, סופגניות ועוד, והכל על פי הנחיות התו הסגול

גילים: מגיל 3 ומעלה

איפה ומתי: 12 בדצמבר עד 31 בדצמבר 2020  ימים א-ה ומוצ"ש  בין השעות 17:00-21:00 בגן הבוטני בגבעת רם בירושלים

מחיר: מבוגר- 40 שקלים.  לילד (מגיל 5- 12) 25 שקלים. חייל- 25 שקלים. ילדים עד גיל 5- חינם.  מנויי הגן הבוטני: חינם

פרטים נוספים: טל. 02-6794012  באתר ובפייסבוק של הגן

חם בחנוכה בחבל מודיעין -תיאטרון אספלט (צילום: שרון חן)
חם בחנוכה בחבל מודיעין -תיאטרון אספלט | צילום: שרון חן

חם בחנוכה 2020 בחבל מודיעין

מה בתכנית: בעקבות המכבים יתקיימו סיורים מודרכים מומחזים בשילוב שחקני תיאטרון אספלט, רשות העתיקות מזמינה לסיורים בתל חדיד, תל ארכיאולוגי עתיק בו ייחשפו שרידי המצודה החשמונאית באזור ויתקיימו גם סיורי עששיות. בנוסף יתקיימו סיורים בנושאים שונים: בנאות קדומים תתקיים פעילות בהשראת תושבי מודיעין הקדומה, עם הפעלות ברוח העת העתיקה, בכפר חשמונאי משוחזר יתקיים סיור להכרת החיים בתקופת המכבים וגם סיור עששיות לעת ערב, במטע זיתים בחוות הזיתים אלאדין יהיה סיור חקלאי ו במקלט הקופים יתקיים סיור בעקבות קופים מכל העולם. למעוניינים בחוויה יוצאת דופן, יתקיים ניווט ספורטיבי עממי למשפחות עם מועדון הניווט חבל מודיעין, באזור קברי מכבים. כל המשפחה מנווטת בעזרת ערכת ניווט מיוחדת ופותרת כתב חידה נושא פרסים.

 איפה ומתי:  לאורך כל ימות החג במגוון אתרים בחבל מודיעין

 גילים: מתאים לכל המשפחה (לתינוקות יש להגיע עם מנשא)

מחיר:: משתנה מפעילות לפעילות

פרטים נוספים:  www.thm.org.il

דרום

מרתון סיורי חורף ופעילות ספורטיבית בעקבות בן גוריון

מה בתוכנית:  צעדת בן גוריון המסורתית משנה את פניה בעקבות הקורונה. למשתתפים יוצעו למעלה מ-100 פעילויות ספורטיביות מודרכות באוויר הפתוח באזור שדה-בוקר:
הליכה, טיפוס, ריצה ואפילו רכיבת אופניים, במגוון רמות המתאימות לכולם- משפחות, חובבי טבע ומיטיבי לכת.
בין המסלולים מוצעים "מסע לשקיעה" - מסלול מהנה המיועד להורים וילדים והבנוי מהליכה וריצה לסירוגין המשלב סיפורים על בן גוריון הצעיר והבוגר, סיורי צפרות משפחתי לצפייה בציפורים ובחיות בגן הלאומי עין עבדת,ביקור בצריף בן-גוריון משולב בתרגול עמידת הראש המוכרת של בן גוריון,  מסלול ארכיאולוגי החושף את סודות ההתישבות הקדומה בנחל צין ועוד כ 100 מסלולים נוספים.

איפה ומתי: הסיורים מתקיימים באזור שדה בוקר הפעילויות מתפרסות במרחב שבין מרחב-עם לעבדת. נקודות היציאה והסיום המדוייקות משתנות בהתאם לסיור ויימסרו במייל עם פרטי מקום המפגש ואיש הקשר במקום עם ההרשמה באתר. 17-18-19 בדצמבר 2020 . יש להתעדכן באתר האירוע בשעות ובמועדים המסלולים השונים.
במידה והפעילות לא תוכל להתקיים במועד המקורי (עקב מגבלות מזג אוויר או הגבלות של משרד הבריאות), היא תידחה בשבוע לתאריכים 24-25-26.12

גילים: הפעילות לכל המשפחה וחלק מהמסלולים מותאמים לטיול עם תינוקות במנשא. הפירוט באתר.

מחיר: 25 שקלים לאדם (מגיל 3) לפעילות של עד 3 שעות, ו- 50 שקלים לפעילות של 3 שעות ומעלה
חובה להירשם מראש באתר: http://www.zaadatbg.org.il לא תהייה אפשרות רכישת כרטיסים במקום.צריף בן גוריון והחזיון האורקולי החדש יהיו פתוחים בהרשמה מראש

פרטים נוספים: 054-7331421 zaadatbg@gmail.com / http://www.zaadatbg.org.il / או בפייסבוק: צעדת בן גוריון

הזקן והעם (צילום: צביקה שמעיה)
הזקן והעם | צילום: צביקה שמעיה

 תערוכת הזקן תערוכת הזקן והעם

מה בתכנית:  בחנוכה הקרוב, יחנכו בצריף בן-גוריון בשדה בוקר תערוכה מיוחדת, צבעונית ומרהיבה, המתמקדת בשלוש נקודות, שכל אחת מהן בוחנת, בצורה אינטראקטיבית וקלילה, את האינטראקציה שהייתה לבן-גוריון עם העם בישראל. בעזרת סרטוני וידאו תיעודיים לצד אנימציות משעשעות, תחפושות, שלטים ולוחות מחיקים, יוכלו המבקרים להביע את דעתם בכל אחד מהנושאים, ואף לשאת את דבריהם מעל דוכן נואמים שמוצב במקום.

 דור האינסטגרם יוכל להמליץ למנהיג כיצד לדבר עם בני נוער, הורים יספרו לילדיהם את השתלשלות שם המשפחה וביחד אף יוכלו להביע את דעתם ולחשוב איך היו רוצים לראות את המציאות והחברה. התערוכה מאפשרת חוויה משותפת ייחודית בין הורים לילדים, עם המון צבע ועניין והזדמנות להכיר תקופה אחרת בשפה עכשווית.

 לאחר הביקור בצריף בן-גוריון, ניתן להמשיך למכון למורשת בן-גוריון, אשר נמצא במרחק 5 דק נסיעה וליהנות מפעילויות נוספות: "משפט העם" - מיצג אינטראקטיבי, בו המבקרים הם חבר המושבעים שיכריע בהצבעה דיגיטלית על הכרעות גורליות בתולדות המדינה. ומשחק בו בעזרת רמזים פותחים את מנעולי הקוד של התיבות והכספת עד שמגיעים לתיבת האוצר. רק חשיבה יצירתית ועבודת צוות יובילו לפתירת כל החידות.

 איפה ומתי: צריף בן-גוריון בשדה בוקר ימים א'-ה' 8:30-17:00, ו' 8:30-14:00 ש' 10:00-16:00 ובמכון למורשת בן-גוריון בימי שישי ובחנוכה: בין השעות 10:00-16:00

 גילים: צריף בן-גוריון גילאי 6 ומעלה ובמכון למורשת בן-גוריון גילאי 8 ומעלה  (אך גם צעירים יותר יכולים להשתלב בעזרת המשפחה).

מחיר: צריף בן-גוריון- מחיר כניסה: 20 שקלים למבוגר, 15 שקלים לילד – הביקור בתערוכה ללא תשלום נוסף. המכון למורשת בן-גוריוןמשתנה בין הפעילויות.

 פרטים נוספים: אתר צריף בן-גוריון אתר המכון למורשת בן-גוריון

 "מפית הר הנגב – סיורים קולינריים"

מה בתוכנית:  "מפית הר הנגב" חושף את הטעמים הנסתרים של המדבר בארבעה מסלולי טעימות לא שגרתיים 
 מסע טעימות משפחתי, מסע טעימות כשר ומסורתי, מסע טעימות טבעוני ומסע טעימות יוקרתי לאניני טעם.

כל מסלול יקח אתכם למסע בין 6 תחנות קולינריות שונות. המסלולים מרתקים ובהחלט בלתי צפויים כאשר תעברו מביתה של בשלנית בירוחם אל מבשלת בירה מדברית, קפיצה קטנה למאהל בדואי ומשם למסיבת תה בריטית מפוארת בגסט האוס.

 כל סיור מתבצע באופן עצמאי, בעזרת אפליקציה ידידותית ועשירה שתוביל אתכם מנקודה לנקודה על המפה.אתם בוחרים את הזמן ואת הקצב לביצוע המסלול, והטעימות השונות יהיו זמינות עבורכם למימוש חד פעמי במהלך ימי הפעילות.

איפה ומתי: מרחב הר הנגב – ירוחם ומצפה רמון. 10-15.12.20 חמישי –שלישי (בהתאם לשעות הפעילות של העסקים השונים, המפורטים באתר)

גילים: למשפחה המטיילת בעזרת הרכב, ואוהבת להתנסות ולאכול  

מחיר: כרטיסייה ל 6 טעימות עולה 90 – 100 שקלים תלוי במסלול הטעימות שייבחר. (את הסיור אפשר לממש ביום אחד או לפרוס אותו על פני מספר ימים)

לפרטים נוספים: את הכרטיס לסיור המבוקש מבצעים באתר, מורידים את האפליקציה  ומתחילים לטייל, לפרטים נוספים והרשמה למסלולים הקולינריים

חופשה משפחתית כמו על מאדים

 מה בתוכנית: סיור לכל המשפחה במתקן  D-MARS שבו מתבצעות הדמיות בינלאומיות של משימות חלל מאוישות לחקר מאדים.

הסיור יתקיים במכתש רמון - אחד האתרים המתאימים ביותר בעולם לביצוע משימות מחקר שמסייעות לצבירת ידע וניסיון לקראת טיסה מאויישת למאדים.

במהלך הסיור תבקרו ב"הביטאט" שבו חיים ה"רמונאוטים", תכירו את הציוד הייחודי שמשמש למשימות המחקר, תפגשו "רמונאוט" ותלמדו איך אנו מתכוננים למשימות מאויישות לכוכב הלכת האדום. לסיום תוכלו לעלות על מדי D-MARS ולהצטלם עם "רמונאוט".

איפה ומתי: 12-19.12.20 בשעה: 11:30. מצפה רמון (מיקום מדויק יימסר לאחר ההזמנה).  

גילים: לכל המשפחה. משך הסיור כשעה וחצי, כולל טיול הליכה קצר (כ-10 דקות לכל כיוון) אל "תחנת מאדים".

מחיר: 60 שקלים למבוגר. 40 שקלים לילד.

לפרטים נוספים: טופס להרשמה

כדי להשלים את החוויה עם סופגניה טובה, באפליקציית איזי ריכזו את כל המאפיות והקונדיטוריות באזורכם: