ההסכם עם מרוקו צפוי להביא איתו שטף של תיירים ישראלים שיוכלו סוף סוף לנסוע למדינה בצורה עצמאית ובטיסות ישירות. כרגע מרוקו מוגדרת "מדינה אדומה", אבל בענף התיירות ובחברות התעופה כבר נערכים לרגע שבו תצא הטיסה הראשונה, וצפוי שהיא תהיה עמוסה במיוחד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בניגוד לאיחוד האמירויות, במרוקו איפשרו עד היום לתיירים ישראלים להיכנס לתחום המדינה עם ויזה קבוצתית, כלומר רק בטיולים מאורגנים. כעת הציפייה היא שלאחר שתבוטל הצורך בוויזה, כ-150 אלף ישראלים בשנה ייצאו למרוקו.

מרוקו (צילום: Morocco First Gate, יוטיוב)
מרוקו | צילום: Morocco First Gate, יוטיוב
מרוקו (צילום: עלמה דיין)
צילום: עלמה דיין

באל על, ארקיע וישראייר נערכים להפעלת טיסות סדירות לקראת חג הפסח, בתקווה שאת המימונה כבר נוכל לחגוג בארץ המקור. "אנחנו צופים שבתחילת הדרך לפחות תהיה טיסה אחת יומית, אם לא הרבה מעבר לזה. זה יעד מאוד מאוד מבוקש. לא רק לטיול שורשים – זה גם יעד לתיירות", אמר גיל סתיו, סמנכ"ל שיווק בחברת ישראייר. "ההערכה שלנו שבאזור מרץ-אפריל כבר יהיה ניתן לטוס בצורה ישירה למרוקו. מחירי הטיסות צפויים לנוע בין סדר גודל של 450-550 דולר לטיסה".

ענת פוגל, מדריכת טיולים במרוקו מטעם חברת נתור, סיפרה על החוויות שמחכות לתייר הישראלי: "מרקש היא קוסמופוליטית, יש לה את מועדוני הלילה הטובים בעולם - אפשר להגיע, אמת לשים תרמיל על שכם, לטייל במחירים לכל כיס ואפשר גם להרגיש כמו מלך ולישון בריאדים".