"איי התיירות" של ישראל חוזרים לחיים: ועדת החוקה של הכנסת אישרה הערב (רביעי) פה אחד את התקנות שיאפשרו את פתיחת המסעדות, האטרקציות התיירותיות והמסחר ב"איי התיירות" באילת ובים המלח. בנוסף, תתאפשר גם פתיחתם המחודשת של גני החיות ברחבי הארץ ובהם גם הספארי ברמת גן. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנוסף, התקבל היום בוועדת חוקה בכנסת גם האישור לפתוח את גני החיות. "הצעד המשמח יאפשר לספארי ולגני החיות האחרים לנשום לרווחה ולנסות לצמצם את הנזקים הכלכליים שהצטברו בתקופה הזו וכמובן שוב נוכל לממש את ייעודינו ליצור מפגש חווייתי וחינוכי של אנשים עם חיות הבר", נמסר מהספארי לאחר קבלת ההודעה המשמחת.

"הרוח הגבית שקיבלנו מעיריית רמת גן, מחברי כנסת ובכלל מהציבור הרחב בכל העת הזו, סייעה מאוד בכל הפעילות שלנו ותסייע לנו להמשיך ולשמור על בעלי החיים שלנו ולאפשר את קיומו של הספארי שמהווה לכולנו פינה של נחמה", נמסר בנוסף. "אנו נפעל לפי התקנות שיסייעו להתנהלות בטוחה בגן ולשמירה על ההנחיות ועל הבריאות".

הבוקר בשעה 7:00 יצא לדרך באופן רשמי מתווה "האיים הירוקים" שמחריג את אזורי התיירות ומאפשר לבאים אליהם כניסה חופשית בכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית. המחסום שהוצב בכניסה לאזור העיר אילת החל לפעול והפקחים התחילו לבדוק כל רכב שמגיע למחסום ולבדוק האם יושביו מחזיקים בבדיקת קורונה שלילית.

 

בימים הראשונים יקבלו תושבי האזור "הנחה" ולא יידרשו להציג את הבדיקות השליליות, מפני שהן עדיין לא הגיעו. עם זאת, נופשים ותיירים כן יידרשו להצגת הבדיקה השלילית אם ירצו להיכנס לאזור המוגבל. סגן ראש עיריית אילת, אלי לנקרי, אמר: "אנחנו שמחים לפתוח את העיר בחזרה והחקיקה הזאת עושה רק טוב. אנחנו מצליחים לשמור על האיזון בין בריאות התושבים והתיירים להמשך הפעילות הכלכלית".