אם יש לכם עסק אבל גם אתם לא מקבלים עזרה מהמדינה, קרן חדשה מציעה מענק של עשרות אלפי שקלים במסלול מהיר לאלפי עסקים חדשים. מאחורי היוזמה הזו עומדות ענבר שעשוע, ביתו של איש העסקים אמנון שעשוע, ועדי אטון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מי העסקים שיכולים להגיש בקשה?

כל העסקים שנפתחו מינואר 2019 עד ספטמבר 2020 יכולים להגיש בקשה למענק באתר. העסקים החדשים הללו הם העסקים שלא זוכים לקבל מענקים מהמדינה, משום שאין להם נתוני רווח משנים קודמות. 

איך בוחרים את העסקים שיזכו במענק?

מדובר במערכת בחירת עמיתים חדשנית: כל עסק שעומד בקריטריונים האלו יכול להגיש בקשה באתר, שבה הוא נדרש לספר את הסיפור האישי שלו ולהסביר איך המענק יסייע לו לצאת מהתקופה הקשה. בשלב מאוחר יותר בעלי העסקים המעורבים ייחשפו לסיפורים של עסקים אחרים ויבחרו מתוך מאגר רנדומלי של עסקים את אלו שלדעתם ראוי שייהנו מההטבה הזו.

על כמה כסף מדובר?

2000 עסקים יזכו למענק של 50 אלף שקלים, שיינתן להם בשלוש פעימות: פעימה ראשונה - 10,000 שקלים, פעימה שנייה ושלישית של 20 אלף שקלים. עלות המיזם כולו - 100 מיליון שקלים.

האם הכסף יכול להיות מיועד לכל דבר?

לא. המיזם מתמקד בהשקעה בעסקים לשם צמיחה בלבד, ולא תשלום חובות. בעל עסק שיגיש בקשה יצטרך לבחור אמצעים מוגדרים שבהם יושקע הכסף: פתיחת אתר אינטרנט, ליווי פיננסי, יצירת מערך משלוחים ועוד. עם זאת, יש באתר מקום לציין אמצעים אחרים שלדעת בעל העסק יסייעו לו בצמיחה. 

מי עומד מאחורי המיזם?

הוגי המיזם הם אמנון שעשעוע, איש העסקים מייסד מובילאיי, ואשתו ענת שעשוע. את ההוצאה לפועל העבירו ההורים לביתם ענבר ולשותפתה לניהול הפרויקט עדי אטון. "לקחנו את זה על עצמנו מתוך תחושה אמתית של אחריות אזרחית", הסבירה שעשוע.