עד שהצליחו להרים את הראש – המסעדות עומדות בפני סגר נוסף בחגי תשרי ומפחדות מקריסה טוטאלית. רועי גרבר, מסעדן מאזור הצפון, פנה במכתב לשרי הממשלה בו הסביר את הקשיים אותם חווה בחודשים האחרונים. "החיים שלי התהפכו – הכל התחיל להתפרק", כתב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בחצי שנה האחרונה, מ-14.3.20 החיים שלי התהפכו מקצה לקצה. מבעל עובד ועסק מתפקד הכל התחיל להתפרק. כשהחלטתם לסגור אותנו בפעם הראשונה לאט לאט גיליתי את כל המשמעויות הרבות של הדבר.
דבר ראשון רצתי ,לקחת הלוואה כי לא ידעתי מתי הכל יסתיים, והרי יש לי המון מחויבויות לעובדים ולספקים. אחר כך דאגתי והרגעתי את כל העובדים שלי, הוצאתי לחל"ת את כולם. עזרתי לכולם לעבור את כל מסכת הבירוקרטיה שיישנו בשקט. דאגתי להם נפשית כלכלית מה לא עשיתי בשבילם.

מסעדה סגורה קורונה
מסעדה סגורה קורונה | צילום: פלאש 90

במקביל, עבדתי וניסיתי להוציא משלוחים, עשיתי הכל כמעט לבד. בדרך הקרבתי את אשתי והבנות שלי, לא הייתי אבא לרגע. לא הייתי שם בשבילן, רק ראיתי אש בעיניים - מלחמה על הפרנסה והעתיד שלנו. אשתי נאלצה להתמודד לבד, שעות עם הבנות בבית, בלי שום עזרה. כאבות ואמהות אתם בטח בטוח יודע איזו הקרבה זו לא להיות בבית, לעבוד מ-10 בבוקר עד 12 בלילה.

"נגמר הסגר אבל אף אחד מהעובדים לא מעוניין לחזור"

אז הגיע רגע השחרור, אחרי יותר מחודשיים וחצי סוף סוף פותחים. מיהרתי לדבר עם כל העובדים שהיו לי, אבל להפתעתי כל אחד בנה לעצמו חיים חדשים. אף מהם כמעט לא מעוניין לחזור, שוב נשארתי כמעט לבד עם מלחמה חדשה - לפתוח את העסק מחדש.

גייסתי, הכשרתי, עבדתי ימים ולילות, לימדתי, ניקיתי, מה לא עשיתי ושוב הקרבתי את משפחתי. פתאום לעובדים לא משתלם לעבוד, הרי יש דמי אבטלה - למה לעבוד עם תלוש שכר? הם מעדיפים לא להתחייב. אבל גם על זה התגברתי, שוב הקרבתי את עצמי עובד, מנהל, לא ישן, משקיע, בונה והכל כדי לחזור לתקופה שלפני ה-14.3.

"לא משכתי משכורת חודשים, איך אפשר?"

בדרך הערימו עליי המון קשיים: סוגרים ,פותחים, איך פותחים? מחר אפשר להכניס 20 איש, מחרתיים 30 כל יום ההנחיות משתנות, בדרך צריך להמשיך להניע את הגלגל. איך המדינה עזרה? ברשת ביטחון שמכניסה חוסר בטחון? דמי אבטלה לשכיר בעל שליטה? לא. אבל כן יש מענק של 7000 בחודשיים למשפחה עם 2 ילדים אבל עם הוצאות קבועות של 15 אלף בחודש. גם זה רק אם הייתה ירידה של 40%, בהכנסה.

מסעדה סגורה בזמן הסגר
מסעדות רבות לא חזרו לעבוד | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

משכורת? לא משכתי חודשים, איך אפשר? אין הכנסה יציבה. צריך להקים ולהכשיר את העסק מחדש וזה סיפור מאוד ייקר. כל מה שעניין אותי היה להניע את העסק מחדש לא ראיתי שום דבר אחר מול העיניים, רק מטרה אחת. אבל הנה אוגוסט נגמר, בניתי הכל מחדש. הצלחתי, יש לי צוות חדש מוכשר לעבודה, משכתי משכורת בפעם הראשונה מזה חצי שנה ,יש אפילו קצת כסף התאוששתי".

הביא לפרסום: אור רביד