תלמיד ישיבה בן 20 יהפוך לבעל השליטה באל על? הבוקר (ראשון) נודע כי בשבועות האחרונים בחן אלי רוזנברג, אברך בשנות ה-20 לחייו מירושלים, את האפשרות לרכוש את חברת אל על. לפני שבועיים דווח במהדורה המרכזית כי גורם עלום מינה את רואה החשבון ראם עמינח לבחון עבורו את האפשרות לרכישה - וביקש שלא לחשוף את זהותו בשלב הראשון.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רוזנברג נשוי, מתגורר בירושלים ואב לילדים. בהליך הרכישה הוא מייצג למעשה את אביו - יהודי מניו יורק, בעל עסקי נדל"ן שהונו מוערך בחצי מיליארד דולר לפחות. הבן אלי מחזיק באזרחות ישראלית - שהיא תנאי לקבלת היתר שליטה באל על.  

בשבועות האחרונים בחן עבורו ראם עמינח מה כרוך בהליך רכישת אל-על ועד כמה הבעלים הנוכחיים, משפחת בורוביץ', בכלל מעוניינים למכור את הנכס במצב המורכב שבו הוא מצוי. מקורביו אמרו שמדובר באיש רציני מאוד שרוצה לעשות עסקה הוגנת ולסיים אותה בתהליך מהיר. 

בתחילת משבר הקורונה נכנסה אל על - כמו מרבית ענף התעופה בארץ ובעולם - למגמת צמצומים נרחבת. עובדים רבים הוצאו לחל"ת ובתחילת יוני הודיעה החברה לכ-6,000 מעובדיה כי הם צפויים להישאר בבית עד לסוף חודש יולי. התקוות לפתיחת השמיים בחודש אוגוסט נראות כעת דמיוניות - מה שוודאי לא תורם לשיקומה העתידי של חברת התעופה. 

כבר מספר חודשים שבעלי אל על לא מצליחים להגיע להבנות מול הבנקים ומול משרד האוצר באשר לתוכנית שתציל את החברה מקריסה מוחלטת. כמה עסקאות שהועלו לא התקבלו על הצדדים ולא הבשילו בפועל - ומצבה של אל על נראה כיום חמור מתמיד.