קרן וקסנר, ברק ותשלום המיליונים: לאחר הפרסום בנוגע לעסקה שבה שילמה הקרן 2 מיליון שקלים לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, פרסמנו אמש (חמישי) במהדורה המרכזית חלק מהתחקיר המלא שישודר בסוף השבוע. בריאון של יוסי מזרחי עם עו"ד פיני רובין, פרקליטה של קרן וקסנר בישראל, הוא אוחז בקלסר וטוען כי יש בו חומרים משמעותיים מתוך המחקר הנוסף שאמור היה לכתוב ברק עבור הקרן: "אין פה שום דבר סודי, לא טרחתי לקרוא את כולו".   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"זה חלק מהחומרים ומהתוצרים של אהוד ברק לקרן. זה חובק הרבה מאוד עמודים וזה כנראה לא הכול", העיד עו"ד רובין על הקלסר שהוא אוחז. "אתה מסתכל על החוברת הזאת, זה שווה יותר ממיליון דולר?", נשאל.

"תעזוב, אני לא מודד, ואני גם לא יודע אם זה הכל - ויכול להיות שנעשו עוד פעולות וזה בדיוק מה שאני לא רוצה, שתפשפשו לי בכלים שלי", השיב וסיפר שלא קרא את הספר. כשנשאל למה הוא לא פורסם הוא התעקש: "למה שיפורסם בכלל? זה לצרכים... הנה אני אומר לך, אני מחזיק אותו פה. אין פה שום דבר סודי, לא טרחתי לקרוא את כולו. רפרפתי". כשביקשנו לעיין בחומרים, או אולי רק להציץ, רובין סירב. כשניסינו להבין מה הכותרת של הספר קיבלנו את התשובה: "הכותרת היא המזרח התיכון, זה התהליכים במזרח התיכון...".

נזכיר כי מוקדם יותר פרסמנו כי במשך 4 שנים סירב ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק להסביר עבור מה קיבל יותר מ-2 מיליון דולר מהקרן בין השנים 2006-2004. גם קרן וקסנר שמרה על זכות השתיקה בנושא. במסגרת התחקיר שישודר, התגלה כי הקרן שילמה לברק בתמורה שיכתוב עבורה 2 מחקרים - אך שבפועל הוא כתב רק אחד. 

מכיוון שהועבר לברק תשלום עבור שני מחקרים ולבסוף סופק רק מחקר אחד, בקרן וקסנר נערכו אז דיונים אם לדרוש מברק החזר כספים. בסוף הוחלט שלא לתבוע החזר מברק שמהצד השני לא הציע להחזיר חלק מהסכום שקיבל.

_OBJ

תגובת אהוד ברק: "בתקופה הנידונה עסק ברק כאדם פרטי במחקר וייעוץ לגורמים רבים. פרי עבודותיו הוא קניינם ואין באפשרותו להגיב מעבר לכך. לכל אחד ברור עכשיו שעלילת השוחד והפלילים שניסו חסידי נתניהו להדביק לברק מתנפצת כאן לרסיסים. נכשל שוב ניסיון נואש של הליכוד להכפיש בהאשמות שווא את ברק, שמבקר בחריפות את רה"מ".