יסמין (שם בדוי) היא בעלת דוכן למוצרי אמנות, שהכנסותיה נפגעו קשות בשל התפרצות נגיף הקורונה. כעת, בניסיון להציל את העסק שבנתה בעצמה, היא שלחה מכתב לשר האוצר כץ ולשר הרווחה שמולי: "תעזרו לי לעזור לעצמי – אני לא רוצה לחזור לזנות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשיחה עם N12 סיפרה יסמין על השנים הקשים שעברה – בין היתר גם ברחוב. "כל חיי אני במוסדות, ברחובות ובמסגרות סגורות", אמרה. "יש לי עבר של שימוש בסמים, זנות וגם ילד שנלקח ממני לאומנה". 

"הלוואי ותקראו את המכתב הזה", פתחה יסמין את המכתב ששלחה לשרים כץ ושמולי. "הבוקר קמתי בחמש לפנות בוקר והתחלתי לעבוד. אני חייבת לעבוד כמה שיותר מהר כי הזמן אוזל ולא נכנס לי כסף".

"את הזנות למדתי מגיל שלוש בבית, מאבא פדופיל שחרץ את גורלי בשנייה הראשונה שפלש לגופי", תיארה בכאב וסיפרה איך לפני כשנתיים, בעזרת עמותת 'לא עומדות מנגד - סיוע לנשים במעגל הזנות', פתחה עסק משלה: "לא עשיתי מלא כסף, אך לקנות את חומרי הגלם ולשלם את השכירות הספיקו לי. ואז באה הקורונה, אין אנשים ברחובות המסחריים והמקום מת. רוב הכסף בשגרה מגיע מתיירות החוץ". 

יסמין פנתה ישירות לשרים בבקשה לעזרה לאחר שהבינה שלא מגיע לה סיוע כלכלי: "עד היום, עם כל הקשיים דחפתי את עצמי קדימה - רק לשרוד ולהחזיק מעמד. אך האמת, הורדתם לי את האוויר היום כשגיליתי שלא מגיעה לי עזרה. למה לעסקים אחרים מגיע את מה שלי לא?".

"בבקשה תעזרו לי לעזור לעצמי ולעסק שלי", סיכמה. "אני לא רוצה לחזור לאיפה שהייתי, אך אני לא משלה את עצמי ויודעת שברגע של לחץ וחוסר יכולת לשרוד יותר, אני עלולה להגיע לשם כי זה הדבר היחידי שאני יודעת".