ברקע פתיחת החנויות בבילו סנטר למרות האיסור, בחנות הום סנטר שבמרכז הקניות החליטו היום (שבת) להתמודד עם אזהרות המשטרה באופן יצירתי במיוחד. מכיוון שחנויות מסוג מרכולים יכולות להישאר פתוחות בשבת, במקום לסגור את החנות, העמידו בהום סנטר פסטה יבשה וקפה למכירה. כך, הם מקווים, הם יוכלו לטעון שהם מרכול ולהימנע מסגירה או קנסות. ורד אייגרמן, מנהלת סניף הום סנטר בילו: "המטרה היא לעבוד בשיתוף פעולה עם אנשי החוק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מקווים שהמשטרה תתייחס אלינו כמרכול ולא תסגור אותנו. אנחנו מוכרים כאן מזון, זה מאוד חשוב לנו, אנחנו עומדים בתקנות של התו הסגול", הוסיפה אייגרמן. "חשובה לי הפרנסה של העובדים וההישרדות היום יומית כאן בסניף. חשוב שאנחנו נשמר את העובדים שלנו, שהעובדים יעבדו לפרנסתם ולמחייתם".

אייגרמן הדגישה כי הם מוכרים מזון רק היום בלבד בשביל לעמוד בהוראות הממשלה. "חשוב לנו להעמיד את העניין שהתחלנו למכור מזון בסניף, ובשביל זה אנחנו פתוחים כאן בשבת", אמרה. אם המשטרה תבקש לסגור אנחנו נענה לבקשתה. המטרה היא לעבוד בשיתוף פעולה עם אנשי החוק. לא חושבת שיש סיבה לסגור, אנחנו עומדים בכל ההנחיות. פוקדים אותנו המון לקוחות בשבת".

יובל, לקוחה שהגיעה לסניף מראש העין תמכה בצעד הזה של הום סנטר לפתוח בשבת: "באתי לקנות דברים לבית חדש. אם הכל היה נסגר הייתי תומכת, אבל אין היגיון בחצי וחצי - אם מסעדה פתוחה אז שגם זה יהיה פתוח". מוקדם יותר היום דווח כי חנויות נוספות מלבד הום סנטר פתחו שעריהן למרות האיסור לפתוח בשבת. שעה וחצי אחרי שהחנויות נפתחו, שוטרי תחנת רחובות הגיעו למקום ודרשו מהחנויות לסגור. לפי שעה רוב החנויות לא נענו לבקשה הזו ונשארו פתוחות. 

אייל פישמן מבעלי פישמן רשתות ומבעלי הום סנטר הגיע לחנות למתחם עופר בילו סנטר וביקר בחריפות את הממשלה. "אני לא הייתי פה כשביקשו לסגור, אבל אני לא רואה שום סיבה לסגור חנויות שמקדם ההדבקה שלהן הוא הנמוך ביותר", אמר. "בלי קשר לזה שכולם יודעים שמקדם ההדבקה במסחר הוא הנמוך ביותר. חדרי כושר, מסעדות, ים - הכל עובד. סוגרים רק חנויות בשבת. בסה"כ מדובר פה על ניסיון של החרדים לנצל את המצב ואת חולשת רה"מ כדי לסגור עסקים בשבת".