עד לפני משבר הקורונה אביבית אזואלוס ממושב ורדון עבדה במשרה שהכניסה לה כמה מאות שקלים בחודש. יחד עם קצבת הנכות והמשכורת שבעלה היה מרוויח הם הצליחו אפילו לחיות בכבוד. אך מאז המצב הדרדר - לפני חצי שנה היא הוצאה לחל"ת וכעת הם פשוט לא מצליחים לשלם את החשבונות. החלק שהכי קשה לה הוא שהיא לא יכולה לאפשר לבנה לחיות כמו שאר הילדים בכיתתו. "אנחנו בימים של סגר ואין לו מחשב לתקשר עם המורה ועם החברים, נשבר הלב", סיפרה בעצב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אביבית לא מוותרת, וגם אחרי שלושה ניתוחים שעברה בעמוד השדרה, היא עושה הכל כדי שבנה אורי לא ירגיש במחסור כלשהו. בחודשים האחרונים היא אף נאלצה לקבל עזרה מעמותה עבור סלי מזון. "הגענו למצב שהמקרר ריק ואני בוכה לילד שאין לי חלב לתת לו", ציינה במצוקה אביבית, שנאלצה לבקש כסף גם מחברים ומכרים. "אין לנו משפחה להיעזר בה וכרגע מחשב ומזגן לחדר שינה זה הכי חשוב לנו, כי בימים החמים האלה להיות סגורים בתוך הבית במהלך הסגר זה סיוט".

"כל החברים שלי לומדים עם מחשב או דרך הפאלפון בזום ולי אין", סיפר אורי בעצב לאחר שנשאר בלי שום אמצעי לתקשר עם המורים שלו. אחרי תקופה ארוכה ללא משכורת החובות של המשפחה הצטברו והבנק עיקל את המשכורת של בעלה של אביבית. "אני קמה כל בוקר ומתפללת שלא ינתקו לנו את החשמל", אמרה. "יש לנו חוב מחודש פברואר".

למרות המציאות המורכבת של המשפחה והעזרה שהם נאלצים לבקש, לקראת השנה החדשה אביבית גייסה 170 ילקוטים לילדים ממשפחות נזקקות. היא שמחה שבזכותה ילדים רבים הלכו לבית הספר כשלא חסר להם דבר ללימודים.

כעתמשפחתה עדיין זקוקה לעזרה ואביבית פונה לציבור לסיוע, היא מבקשת מכל מי שמוכן לתרום מחשב עבור בנה אורי או כל עזרה אחרת, לפנות אליה במייל: Avivitazuel@gmail.com. "זה לא בושה לבקשה עזרה", אמרה. הילד שלי אוהב מוצרי חלב שאין באפשרותי לספק לו וזה מה שגומר אותי. מקווה שהכל יסתדר".

אל אביבית הגענו דרך מפעל "אקולוגיה לקהילה מוגנת" ממשגב שבגליל. המפעל מעסיק כ-80 אנשים עם מוגבלויות שונות, שמייצרים מחשבים מחודשים ממחשבים ישנים ותורמים אותם כשמתאפשר לילדים שזקוקים להם. אביבית פנתה אל המפעל, אך זה דיווח כי בעקבות הסגר והקורונה נוצר עומס כבד של פניות למחשבים.

"אביבית אזואלס פנתה אלינו בפייסבוק לחברה הצפונית וסיפרה כי היא חוששת כי ייווצר פער לימודי", אמר עמרי דה גרסיה, מנכ"ל אקולוגיה לקהילה מוגנת. "אנחנו עובדים במרץ כדי לספק לאביבית ולשאר הילדים שזקוקים למחשב במהרה אך יש המון פניות. כמו כן אנחנו גאים להרים את דגל ההעסקה של אנשים עם מוגבלויות בישראל ופעם אחר פעם מוכיחים, כי הם אינם שקופים ותרומתם לחברה עצומה". אם ברשותכם מחשבים לתרומה, אנא פנו אליהם בדואר האלקטרוני: Logistics@ecommunity.org.il.

אחרי פרסום הכתבה, עשרות אנשים פנו אל המשפחה בניסיון לעזור. אורי קיבל מחשב חדש ומכרים הציעו לשלם להם את חשבון החשמל. בנוסף שופרסל שמעה על מצב המשפחה ותרמה לה תווי קניה על סך 4000 ₪ שניתן לממש הן באונליין והן בחנויות שופרסל ברחבי הארץ.