הביטוח הלאומי התחיל הבוקר (ראשון) בהעברת המענק לכל אזרח, בהתאם להבטחת שר האוצר וראש הממשלה. הורים לילדים מתחת לגיל 18 כבר קיבלו את המענק עבורם לחשבונות הבנק. ההורים זכאים ל-500 שקלים עבור כל ילד עד הילד הרביעי, ו-300 שקלים על כל ילד נוסף. הכסף הבוקר מועבר רק עבור הילדים - בהמשך יקבלו הורים ורווקים גם את המענק האישי עבורם, בסכום של 750 שקלים לאדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המענקים יועברו לחשבונות שאליהם משולמות קצבאות הילדים. למענק זכאים גם ילדים שנולדו במהלך חודש יולי ועדיין לא קיבלו קצבה. המענק יינתן עבור כמעט שלושה מיליון ילדים, בסכום כולל של 1,450,000,000 שקלים.

חלוקת המענקים לאזרחים בוגרים מעל גיל 18 תימשך בימים הקרובים. על פי הביטוח הלאומי, מדי יום ישולמו עוד כמיליון תשלומים עד לסיום כלל התשלומים. ניתן לוודא באתר הביטוח הלאומי שפרטי חשבון הבנק זמינים לצורך תשלום - ואפשר אף לעדכן פרטים כאלו במידת הצורך. מי שלא מחזיק בחשבון בנק יוכל בהמשך לפדות את המענק במזומן באחד מסניפי בנק הדואר.

מענק לכל אזרח
מענק לכל אזרח

חיילים משוחררים בשנתם הראשונה באזרחות יקבלו 500 שקלים נוספים יחד עם המענק הרגיל. תחילה נקבע כי כסף יועבר רק על שלושת הילדים הראשונים בכל משפחה - אלא שבעקבות לחץ מצד המפלגות החרדיות הוחלט להעניק תשלום עבור כלל הילדים ללא מגבלה.

המענק לאנשים בוגרים עתיד לעבור בהמשך. מנכ"ל הביטוח הלאומי הודה בשבוע שעבר כי מדובר במבצע התשלום הגדול ביותר שביצע הארגון אי פעם. המנכ"ל מאיר שפיגלר אמר: "פרויקט בסדר גודל של מענק לכל אזרח, מעולם לא היה במחוזותינו. עובדי הביטוח הלאומי ממשיכים לעבוד במתכונת חירום מאז מרץ, בעמידה במשימות הלאומיות, מתוך מודעות לגודל השעה והשליחות שבצידה".