בשורה לעצמאיים: שר האוצר ישראל כ"ץ יוזם מהלך להקדמת מענק העצמאיים לסוף חודש ספטמבר- תחילת חודש אוקטובר, כך נודע היום (רביעי) ל-N12. הסיבה להקדמת המענקים הללו היא הסגר שייכנס לתוקפו בצהרי יום שישי הקרוב. בנוסף, באוצר שוקלים צעדי סיוע נוספים, ביניהם החזר ארנונה לעסקים שנפגעו ביותר מ-25% מהמחזור שלהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשל הסגר שממנו נגזרות משמעויות כלכליות נרחבות לעסקים רבים בישראל, החליטו באוצר לגבש מספר צעדים על מנת לנסות ולהקל על עובדי המשק ובעלי העסקים. במרכזם של המהלכים עומדת כאמור הקדמת המענקים בחודש וחצי, במקום שיעברו ב-15.11 כפי שתוכנן. ינסו לאשר את הקדמתם לסוף החודש, תחילת חודש הבא, כל זאת בכפוף לחקיקה הנדרשת.

בנוסף, החליטו במשרד האוצר להוריד את סף תוכנית "רשת ביטחון" לעצמאיים מ-40% ל-25%. עצמאיים שנפגעו כלכלית מהקורונה, במסגרת התוכנית, מקבלים הנחה בתשלום הארנונה שעמדה עד כה על 60%, אולם כעת במשרד החליטו להוריד גם את התשלום הזה ל-25%. שני צעדים נוספים עליהם הכריזו כבר במשרד האוצר הם הגדלת קרן ההלוואות לעסקים ב-18 מיליארד שקלים, ומענק שימור מיוחד לעסקים שישאירו את כל העובדים שלהם במקום העבודה ולא יוציאו אותם לחל"ת.

ישראל כ"ץ (צילום: פלאש/90 )
ישראל כ"ץ | צילום: פלאש/90