אחד הדברים החיוביים היחידים שיוצאים מכך שהמוזיאונים סגורים בעקבות הקורונה, הוא שפחות יצירות נגנבות, מושחתות או נפגעות. ילדים סקרנים הם ללא ספק אחת הסיבות המובילות לפגיעה בתקינותן של יצירות אמנות, וכשמדובר במוזיאון לזכוכית, אין ספק שההימור גבוה יותר.

שני הילדים התמימים שנכנסו למוזיאון, המלא ביצירות זכוכית שנוצרו במלאכת מחשבת בידי אומנים מהמעלה הראשונה, השתעממו קצת כנראה, ורצו להוציא אנרגיות. משחק תופסת לא זהיר ברחבה, בין המוצגים, הוביל לכך שהאחד מהם התנגש במוצג גדול ומרשים במיוחד: רפליקה של טירת דיסני המפורסמת. התוצאה: הרס מוחלט של המגדל הגבוה, ופגיעות אנושות בחלקים נוספים.

מי שאחראי על היצירה ההרוסה הוא אמן הזכוכית הספרדי מיגל אריבס, שבילה כ-500 שעות ניפוח כשעמל עליה, והיא מורכבת ממעל 30 אלף חלקים קטנים, וגם מחלקי זהב 24 קרארט. מעניין לגלות שמיגל לא מאוד מוטרד ממה שקרה. "למזלי הטירה לא נהרסה," הוא מצהיר. "ברגע שיאפשרו לנו לחזור ולנסוע בגלל הקורונה, אסע לשנחאי ואתקן את הנזק. אני אוהב נסיעות. זה משמח שהעולם רואה עכשיו את היצירה הזו. אני אוהב ילדים, ודברים כאלה קורים. זכוכיות נשברות. אף אחד לא עשה שום דבר בכוונה."

This is the largest glass-blown castle in the world! Made by Miguel Arribas, it took 500+ hours and over 30,000 glass...

פורסם על ידי ‏‎Arribas Brothers at Walt Disney World‎‏ ב- יום שבת, 30 בדצמבר 2017

המוזיאון גם הוא מנצל את הזרקור הבלתי צפוי כדי להזמין את הציבור להביט אונליין בתערוכות שלו, על אף שהמיצג כרגע אינו מושלם, בעקבות התאונה. ככה, אם שאלתם את עצמכם, מוציאים את הלימונדה מהלימון.