חברות האשראי ישראכרט, כאל ומקס הודיעו הבוקר (שני) על השקת תשלומים דיגיטליים באמצעות הטלפון הסלולרי. המהלך מגיע בין השאר בעקבות הניסיון להימנע ככל הניתן ממגע פיזי בכרטיסי האשראי, שיכול לגרום להדבקה פוטנציאלית בנגיף הקורונה. הרשתות הגדולות ובהן זארה, דלתא, אופטיקנה ו-H&M יחוייבו לאפשר תשלום בנייד כבר מחודש נובמבר הקרוב - שיתאפשר בתחילה רק לבעלי אנדרואיד.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השירות אותו השיקה חברת ישראכרט נקרא "ANYPAY". השירות בחברה זו יהיה זמין החל מהיום ללקוחות ישראכרט מחזיקי "מאסטרקארד", והוא צפוי להתרחב ללקוחות נוספים תוך חודשים ספורים. ישראכרט ביצעה מהלכים דומים בשנה האחרונה, ובהם אפשרות לשלם בצורה דיגיטלית גם בתחבורה הציבורית במקום באמצעות כרטיס הרב-קו. 

בחברה מבטיחים שהתשלום יתבצע באפליקציית ישראכרט "תחת סטנדרטים מחמירים של אבטחת מידע". עוד הסבירו כי כל עסקה תדווח ללקוחות באמצעות הודעת "פוש" עם ביצוע העסקה, והלקוחות יוכלו לעקוב באמצעות האפליקציה אחרי כל היסטוריית הרכישות שלהם.

צריך להפוך להיסטוריה. תשלום גיהוץ
צילום: 123RF

גם בחברת "מקס" הודיעו שישיקו בשבועות הקרובים תשלום דומה באמצעות הנייד. "המגמה הקיימת של מעבר לביצוע פעולות באופן דיגיטלי ונכונות הצרכנים לבצע את כלל הפעולות בנייד קיבלה חיזוק משמעותי עם התפרצות הקורונה וכללי ההתנהלות במציאות החדשה", כתבו בחברה. "הצורך לשמור על ריחוק חברתי ועל תנאי היגיינה מקסימליים, הגבירו את הצורך בביצוע תשלומים חכמים באופן פשוט וללא צורך לעשות שימוש בכרטיס אשראי פיזי העובר מיד ליד". 

גם בחברת מקס התשלום יתאפשר בתחילה רק לבעלי אנדרואיד, אבל הוא יתאפשר בכל כרטיסי החברה - ויזה ומאסטרקארד. עוד הדגישו שם כי התשלום הדיגיטלי יתאפשר גם בארץ וגם בחו"ל. 

גם חברת "כאל" תשיק בשבועות הקרובים שירות תשלומים מתקדם שיאפשר בין היתר תשלום באמצעות הנייד ללא מגע . השירות יאפשר למחזיקי כרטיס ויזה ומאסטרכארד לשלם בבתי עסק באמצעות הנייד ללא כרטיס פיזי. בשלב הראשון השירות יפעל למכשירי אנדרואיד ובהמשך עם כניסתה של אפל פיי לישראל גם למחזיקי מכשיר אייפון. כאל צפויה להשיק בתחום זה פיתוחים מתקדמים נוספים שייחשפו בהמשך.