פרישת הפקיד הבכיר במשרד התחבורה: בעקבות הפרסומים כי פרישתו של ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף, מגיעה על רקע עימות עם השרה רגב - מכחיש אסרף את הדברים. בשיחה עם N12 אמר כי "לאחר 20 שנים בשירות הציבורי הגעתי לתחושת מיצוי" וכן כי "לא היה שום עימות". אסרף כבר מיועד לתפקיד מנכ"ל כרמלטון, זכיינית מנהרות הכרמל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הידיעה על התפטרותו של אסרף נפוצה בשעות האחרונות, כששלח הודעה על כך למפעילות התחבורה הציבורית. בהודעה כתב כי ביקש הבוקר להודיע לשרה רגב על סיום תפקידו בעוד כחודש ולסיים שירות של 20 שנה במגזר הציבורי.

בהודעה שהופצה מצוטטת שרת התחבורה רגב כאומרת: "אני מבקשת להודות לאמיר על שירותו למען קידום התחבורה הציבורית". עם זאת, מקורות במשרד התחבורה רמזו כי פרישתו לאחר כשנתיים מגיעה בעקבות עימות עם השרה רגב, שכאמור אסרף מכחיש כעת.

לאסרף כבר יש תוכניות להמשך ועל אף שחלפו שעות ספורות ממועד הודעתו, הוא כבר מיועד לתפקיד מנכ"ל חברת כרמלטון, זכיינית מנהרות הכרמל. בתפקיד החדש הוא יחליף את המנכ"ל הנוכחי של החברה, ערן בן ארוש. יש לציין כי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לא עוסקת בעניינן של מנהרות הכרמל במסגרת תפקידה.

ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית מסר בעקבות פרישתו של אסרף כי: "מהלך התפטרותו של ראש הרשות לתחבורה הציבורית היה בלתי נמנע עקב סכסוכי העבודה שנפתחו בתקופה האחרונה בנושא ההגנה על בריאות הנהגים. לנו נותר רק לאחל לו הצלחה בהמשך הדרך ולהמתין למינוי מקצועי וראוי של ראש הרשות החדש, שיקדם את מעמד נהגי האוטובוסים בישראל תוך שמירה על ביטחונם".

מפורום חברות התחבורה הציבורית הפרטיות נמסר כי "אמיר אסרף פעל לילות כימים, בזמן מציאות מורכבת, על מנת לשפר את התשתיות והשירות בענף התחבורה הציבורית במדינה".