על פי הערכות התאחדות התעשיינים כ-464 אלף עובדים כבר שהו בבידוד וזה עלה למעסיקים יותר מ-3 מיליארד שקלים. בעקבות נתון זה – בג"ץ קבע שצריך לשנות את ההסדר כך שתקופת הבידוד לא תהיה על חשבון המעסיק. אמש (שני) פורסם במהדורה המרכזית כי בין התאחדות התעשיינים, נציגי הנשיאות העסקית ומשרד האוצר מתגבש מתווה שאמור להיכנס לתוקף כבר בחודש הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי המתווה השני: היומיים הראשונים של תקופת הבידוד יהיו על חשבון העובד. כלומר, הוא לא יקבל שכר על הבידוד שלו, ולאחר מכן הוא ימשיך לקבל את השכר כרגיל כאשר ההוצאה תתחלק בין המעסיק למדינה באופן שווה. המעסיקים לוחצים על סעיף אחד במתווה: אם עובד יצא לחופשה בחו"ל, חופשה פרטית ולא מטעם העבודה, הוא ישוב לבידוד שיהיה על חשבונו באופן מלא – 14 ימים הוא לא יקבל שכר.

הוויכוח הוא האם זה יחול גם על חוזרים ממדינות ירוקות או רק על שבים ממדינות אדומות. הטענה היא שאם אדם לוקח על עצמו סיכון לבוא במגע עם חולה – שיישא בתוצאות. הנשיאות העסקית, התאחדות התעשיינים ומשרד האוצר צפויים לגבש את המתווה בימים הקרובים.

אדם שטס לחופשה בחו"ל בתקופת החגים - לוקח על עצמו סיכון מסוים שאם יכנס לבידוד בחזור זה יהיה על חשבונו ובאופן מלא ולא על המעסיק. המתווה הזה צפוי להיכנס לתוקף כבר בשבוע הבא – בתחילת חודש באוקטובר.