למרות המשבר – הישראלים רכשו באוגוסט והרבה: נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמתפרסמים היום (חמישי) חושפים כי בחודש אוגוסט חלה עלייה של 14% בסך כל הרכישות בכרטיסי אשראי, ביחס לאוגוסט אשתקד. הנתונים הגבוהים מגיעים על רקע עלייה משמעותית במיוחד ברכישות בתחומי המזון והמשקאות (17.4%) מוצרים ושירותים אחרים (21%) ומוצרי תעשייה (22%).

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהשוואה לחודש יולי, הנתונים משקפים עלייה של 7.2% בכלל הרכישות. ההבדל בין יולי ואוגוסט ניכר במיוחד כשמדברים על מוצרי תעשייה. רכישתם של מוצרי תעשייה עלתה בחודש אוגוסט ב-9.7% ביחס ליולי.

בחודשים ינואר עד אוגוסט השנה, על אף המשבר הבריאותי הקשה, חלה עלייה ברכישות באשראי בשיעור של 3.2% ביחס לשנה שעברה. ואולם, חשוב לציין שזו עלייה קטנה בחצי מזו שנרשמה עד עתה בשנים קודמות. עלייה גבוהה במיוחד השנה, של 10.6%, ניכרה במכירות מוצרים ושירותים שונים, שכוללים למשל דלק, ציוד מחשוב ותקשורת, רפואה ועוד. עליה משמעותית נוספת נרשמה ברכישת המזון והמשקאות באשראי – 9.9% יותר מאשר בשנה שעברה.

הנתונים נלקחו מכל חברות כרטיסי האשראי הפועלות בישראל וחולקו לארבע קטגוריות על פי אופי בתי העסק. הנתונים מתייחסים אך ורק לרכישות של ישראלים בארץ. המשמעות של הנתונים היא כי רגע לפני הסגר הישראלים רכשו הרבה, וזה אולי טוב על מנת להניע כלכלה שיוצאת ממשבר, אבל עלול להיות בעייתי לאדם הפרטי שאיבד כעת את פרנסתו.