"הממשלה המנותקת לא רואה אותנו והמשפחות שלנו קורסות" - לראשונה בישראל הוקם איגוד מובטלים שבו שכירים, עצמאיים, וכל נפגעי המשבר הכלכלי, ובעזרת תנועת "עומדים ביחד" הם דורשים: "מענק קורונה בגובה 100% מההכנסה, עכשיו!". באירוע ההקמה, שמתקיים היום (שני) בקריית הממשלה בתל אביב טענו המקימים כי עד כה הצטרפו מעל לאלף חברים חדשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

קטי פייגין בת 38, עובדת שדה התעופה, מובטלת ממרץ. הבוקר היא הגיע להפגנה מול קריית הממשלה: "על פי התקשורת אני אמורה לחזור לעבודה ב2021, אין כרגע שום פתרון אמיתי ואף אחד לא אומר מה יקרה. הזכאות שלי לדמי אבטלה אמורה להיגמר באוגוסט ואין שום צפי לחזור לעבודה. הצטרפתי לאיגוד כי מרגישה שאנחנו אבודים וזורקים לנו פירורים ובתור איגוד נדרוש פתרונות אמתיים לטווח ארוך".

"מובטלים, עצמאים שאיבדו את הכנסתם ובעלי עסקים קטנים שקרסו הפכו תוך שבועות בודדים להיות הסקטור הגדול ביותר במדינה, אבל נותרנו חסרי ייצוג, מפורדים, מפוצלים ונתונים לחסדיה והבטחותיה הריקות של ממשלת ישראל", הסבירו מקימי האיגוד.

הקמת איגוד המובטלים
הקמת איגוד המובטלים

"את האיגוד הקמנו מתוך מצוקה וכעס, ובמטרה להיאבק יחד להבטחת ביטחון כלכלי לכל נפגעי המשבר" אמרו. "דרישתנו הראשונה והמרכזית היא מתן מענקי קורונה חודשיים בגובה 100% מההכנסה הקודמת לכלל המובטלים בישראל עד לסיום המשבר".

"כבר ארבעה חודשים שאני בבית והכי נורא שאין שום אופק או תקווה", טען אחד מהמקימים, יואב הראבן בן ה-25 מירושלים שיצא לחל"ת מבית המלון שבו עבד. "אני מדבר עם חברים וכולם באותו מצב, למי שאין הורים שיכולים לעזור פשוט אבוד. ואז באים פוליטיקאים מנותקים, ואומרים שאנחנו בכיינים ושזה סתם 'חרטא'. זה לא חרטא - אלה החיים שלנו".

גם המקימה סוהיר דקסה חלבי בת ה-39, שמתגוררת בדלית אל כרמל וניהלה עד נובמבר 2019 מקלט לנשים נפגעות אלימות, אמרה: "עזבתי את עבודתי בדיוק לפני פרוץ הקורונה, אבל לא תיארתי לעצמי שככה באמצע החיים אמצא את עצמי בלי עבודה ובלי אופק העסקה המתאים לכישורי והיכולות שלי. בתור אמא חד הורית עם שני ילדים זה פשוט בלתי אפשרי. נמאס לנו מפירורים. הבנו שפיצולים מחלישים אותנו, ורק אם נילחם ביחד נצליח לעזור למשפחות של כולנו להחזיק את הראש מעל המים".