לקראת אישור סופי של תוכנית המענקים: הביטוח הלאומי מודיע היום (רביעי) כי המענק למשפחות יועבר כבר ביום ראשון הקרוב - אך הרווקים יקבלו את הכסף לחשבונותיהם רק מאוחר יותר. החוק המאשר את העברת המענקים, עבר במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית אחרי ששר האוצר כ"ץ הגיע לסיכום עם גפני. הביטוח הלאומי הודיע שהמענק עבור ילדים תחת גיל 18 יועבר כבר ביום ראשון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי הביטוח הלאומי זו תהיה הפעימה הראשונה בהעברת המענקים. אחריה יועברו יתר הכספים לאלו שזכאים - ולמעשה כלל אזרחי ישראל יקבלו מענק מקופת המדינה. מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי, אמר: "פרויקט בסדר גודל של מענק לכל אזרח, מעולם לא היה במחוזותינו. עובדי הביטוח הלאומי ממשיכים לעבוד במתכונת חירום מאז מרץ, בעמידה במשימות הלאומיות, מתוך מודעות לגודל השעה והשליחות שבצידה".  

שפיגלר הוסיף: "הכספים יועברו לרשות הזכאים בפעימות עד שאחרון האזרחים יקבל את המענקים המגיעים לו". אתמול סוכם בוועדת הכספים על הרחבת המענקים למשפחות מרובות ילדים. בלחץ החרדים נקבע כי המענק לא ייפסק בילד השלישי כפי שהובטח מראש. הילד הרביעי יזכה גם כן את הוריו במענק של 500 שקלים, והילד החמישי ואילך יזכו את הוריהם ב-300 שקלים לכל אחד ללא הגבלה על מספר הילדים.