קמעונאיות האופנה הציבוריות חיכו עם הוצאת עובדיהן לחל"ת במסגרת הסגר לאחר ראש השנה. הבוקר (ב'), שלושה ימים אחרי שמדינת ישראל נכנסה לסגר בניסיון לצמצם את התפשטות וירוס הקורונה, חברות האופנה הציבוריות פוקס, גולף ועדיקה מדווחות הבוקר על הוצאת מרבית עובדי ומנהלי החברות לחל"ת "עד לסיום תקופת הסגר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עם זאת, הפעם שלוש החברות הללו מעדכנות על המשך הפעילות של מנהלים במטה גם בתקופת הסגר. נכון לשעה זו, בולט בהיעדרו הדיווח של קבוצת האופנה הציבורית הגדולה הנוספת קסטרו, כשגם המשביר לצרכן ובריל טרם עדכנו בנוגע להשפעת המגבלות עליהן.

בכל אופן, קבוצת פוקס מעדכנת כי בהתאם לתקנות שעת חירום שפורסמו בדבר מגבלות חדשות בתקופת "חגי תשרי" על פעילות המשק והתקהלויות בשל התפשטות נגיף הקורונה, כלל חנויות הקבוצה נסגרו לפעילות החל  מה-18 בספטמבר. לפי ההגבלות, בין היתר, נאסרה פעילות מסחר והפעלת חנויות בכלל הקניונים ומרכזי הקניות (למעט רשימה סגורה של חריגים). אתרי הסחר המקוון של הקבוצה ממשיכים לפעול כסדרם.

בניגוד לסגר הקודם, הפעם פוקס מעדכנת מראש כי מספר מעט של עובדים ומנהלים, לרבות במטה הקבוצה, יעבדו במתכונת חלקית לצורך המשכיות עסקית. הראל ויזל, מנכ"ל ומבעלי השליטה בחברה, הודיע כי "ימשיך למלא את תפקידו באופן מלא וכי הוא מוותר על מחצית משכרו במהלך תקופת הסגר". זאת, בניגוד לתקופת הסגר הראשון במרץ-אפריל אז וויתר על השכר שלו במלואו למשך תקופה של כחודשיים.

פתיחת הקניונים ברחבי הארץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
קניון בתקופת הקורונה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עוד מעדכנת פוקס כי מנהלים בכירים נוספים, לרבות נושאי משרה בחברה, הודיעו אף הם כי הינם מוותרים על מחצית משכרם במהלך תקופת הסגר. כמו כן, פוקס מציינת כי תנקוט בצעדים נוספים לצמצום ככל הניתן בהוצאות השוטפות בתקופת הסגר.

הרשתות בוחנות צעדים נוספים לצמצום הוצאות

גם קבוצת האופנה הציבורית גולף, וחברת הבת שבשליטתה, עדיקה, מעדכנות כי בשל הסגר, החנויות שלהם נסגרו לפעילות עד 11 באוקטובר בהתאם לתקופת הסגר.

גולף מעדכנת על "הוצאת עובדי חנויות החברה וחלק מעובדי המטה לחופשה ללא תשלום עד לסיום תקופת הסגר" כשגם עדיקה מציינת כי "עובדי חנויות החברה הוצאו לחופשה ללא תשלום עד לסיום תקופת הסגר, וזאת למעט מספר עובדים מצומצם". ואולם בניגוד לסגר הראשון מעדכנת עדיקה כי "בשלב זה, עובדי המטה לא יוצאו לחופשה", וכי נכון למועד זה, "תמשיך פעילות המסחר הקמעונאית המקוונת של החברה, בישראל ובעולם".

כמו כן מציינת גולף כי תפעל ל"צמצום הוצאות וכן צמצום או ביטול תשלומים לצדדים שלישיים לרבות משכירים", וכי היא פועלת מול המשכירים לסיכום תנאי ההקלות לתקופת הסגר, תוך שהיא מציינת בהקשר זה כי "חלק מהמשכירים שלחו לחברה מתוויי הקלות עבור חודש ספטמבר 2020".

גם עדיקה מפרטת כי היא "בוחנת נקיטת צעדים נוספים לצמצום הוצאותיה בתקופת הסגר", וכי בתוך כך, "חלק ממשכירי חנויות החברה פרסמו מתווה הקלות בנוגע לתשלום דמי שכירות בחודשים ספטמבר ואוקטובר".

הכתבה פורסמה במקור בגלובס