תושבים שהגיעו הבוקר (רביעי) לרחבת כיכר רבין בתל אביב, הופתעו לראות עשרות מצבות הנושאות שמות של בתי עסק שקרסו ונסגרו בעת האחרונה, עקב משבר הקורונה. מתברר כי מדובר במיצג מחאה שמאחוריו עומד ארגון "המרכזים לצדק חברתי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"בזמן שהממשלה עסוקה בהישרדות פוליטית ומריבות קטנוניות, עסקים ממשיכים להיסגר ועשרות אלפי ישראלים מאבדים את הפרנסה ונזרקים למעגל העוני", אמרו ב"המרכזים לצדק חברתי". לדבריהם, המיצג הוקם "במטרה להביע את מצוקתם של בעלי העסקים בישראל ולהמחיש את חדלון הממשלה בטיפול במצב הכלכלי".

"נבחרי הציבור מנותקים לחלוטין. בזמן שעשרות אלפי ישראלים משוועים לסיוע ופתרונות אמיתיים למצב הכלכלי, הם עסוקים בהישרדות פוליטית ומריבות קטנוניות יומם וליל", ציין זהר (איזי) כרמון מנהל המרכזים לצדק חברתי. "בעלי עסקים משלמים על ההתנהלות הרשלנית והזלזול של הממשלה באיבוד פרנסתם".

כרמון הוסיף: "המיצג נועד להמחיש את המציאות העגומה שכולנו מרגישים ברחוב – עוד ועוד עסקים נסגרים, עוד ועוד מפעלי חיים נקברים, עוד ועוד אנשים לא רואים אופק ועתיד בישראל. נמאס לשמוע הצהרות ותוכניות חלולות. לא חייבים להמציא את הגלגל, מדינות אחרות הצליחו להעניק רשת ביטחון ולהביא פתרונות למצוקת העסקים. בפועל כל שנדרש הוא לאשר תקציב, להכניס את היד לכיס ולמנוע מעשרות אלפי ישראלים נוספים להידחק לאבטלה. כל עוד ימשיכו לשחק ברולטה על החיים שלנו, בית הקברות הזה ילך ויתרחב".