מרבית מענקי הקורונה נשלחו לאזרחים: הביטוח הלאומי מעדכן כי 90% ממענקי הקורונה הועברו לחשבונות הבנק של אזרחי ישראל. 2.5 מיליון מענקים הועברו היום (ראשון) – והם יופיעו בחשבונות הבנק מחר. בביטוח הלאומי חסרים פרטי חשבון הבנק של 500 אלף אזרחים, אחוז ניכר מהם צעירים בני פחות מ-21 או תושבי יישובים ערביים. השתמשו במחשבון המענק - כמה כסף תקבלו לחשבון הבנק?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך סוף השבוע הופקד המענק עבור יותר מ-1.6 מיליון אזרחים. מחר הוא יופיע בחשבונות הבנק של עוד כ-2.5 מיליון. בכך הושלמה העברת הכסף לכ-8.2 מיליון תושבים – כולל כ-3 מיליון ילדים – בסכום כולל של כ-5.9 מיליארד שקלים.

כ-800 אלף אזרחים עדיין לא קיבלו את המענק. חשבונות הבנק של 500 אלף מביניהם עדיין לא אותרו בביטוח הלאומי – 50% מהם תושבי יישובים יהודיים, 25.5% תושבי יישובים מעורבים ו-22% מיישובים לא יהודיים.

כיום, הערים בהן מרבית חשבונות הבנק החסרים הן ירושלים, תל אביב, חיפה, בני ברק ואשדוד. הגילים בהם חסרים מרבית החשבונות הם גילי 21-18. הקבוצה הבאה בתור – בני 70-51. יותר מ-2 מיליון אזרחים נכנסו למערכות הביטוח הלאומי כדי לבדוק את מצב חשבון הבנק שלהם במערכות הארגון. כמעט חצי מיליון מהם ביקשו לשנות את פרטי החשבון.

לפי תכנית המענקים הממשלתית, כל אזרח מעל גיל 18 יקבל את המענק החד-פעמי, בתנאי שהכנסתו השנתית אינה עולה על 651 אלף שקל בשנה. אנשים המקבלים קצבאות מביטוח לאומי יזכו למענק כפול, בסך 1,500 שקל, וחיילים משוחררים יקבלו 1,250 שקל.

  1. מי קיבל את המענק היום? בוגרים מעל גיל 18 ללא הבחנה אם הם רווקים, נשואים וכו׳ - כל מי שיש לביטוח הלאומי את חשבונות הבנק שלהם. לפי הביטוח הלאומי חלוקת כלל המענקים תסתיים במהלך השבוע. את הכסף אתם צפויים לראות בחשבון מחר (שני 10.8)
  2. איך יקבל את המענק מי שאין לו חשבון בנק? מי שאין לו כלל חשבון בנק יוכל להגיע לבנק הדואר ולקבל את המענק במזומן. 
  3. אם עדכנתי כבר את חשבון הבנק במערכת, מתי אקבל את הכסף? בביטוח הלאומי אומרים כי לאחר שתושב יעדכן את חשבון הבנק שלו במערכת, יתבצע אימות מול הבנקים ואז הוא יקבל את המענק.
  4. איך אני מעדכן את חשבון הבנק במערכת? באתר הביטוח הלאומי מדגישים כי אפשר לעדכן את חשבון הבנק או על ידי חיוג למספרים 8321*, 02-5393733 או באתר הביטוח הלאומי. למעבר לעדכון חשבון הבנק באתר הביטוח הלאומי - לחצו כאן.  
  5. אם לא קיבלתי את הכסף השבוע? בדקו באתר הביטוח הלאומי או במוקד, האם מספר החשבון שלכם אכן מעודכן. אם החשבון מעודכן ועדיין לא קיבלתם את הכסף - מומלץ לפנות למוקד של הביטוח הלאומי. 
  6. מה קורה במקרה של הורים גרושים? המענק יועבר לחשבון ההורה שמקבל את קצבת הילדים עבורם. 
  7. מי לא זכאי למענק? מי שהכנסתו גבוהה מ-651 אלף שקל לשנה. אדם כזה יהיה עדיין זכאי למענק עבור ילדיו.
  8. מי זכאי למענק מוגדל? בעלי קצבאות מסויימות קיבלו בשבוע שעבר קצבה מוגדלת של 1,500 שקל: נכות כללית, הבטחת הכנסה, דמי מזונות, סיעוד או שירותים מיוחדים לאחר גיל הפרישה, אזרח ותיק ושאירים שמקבלים גם השלמת הכנסה או השלמה לנכות; נכי איבה, נכי צה"ל ואסירי ציון לפי מבחני הכנסה, נכות לעולים חדשים ושירותים מיוחדים לעולים חדשים, קצבת נכי רדיפות ונכי מלחמה בנאצים ואלמנותיהם ממשרד האוצר לפי מבחני הכנסה; קצבאות עולה נזקק ותושב חוזר נזקק ממשרד הקליטה. אם שני בני הזוג מקבלים קצבת הבטחת הכנסה, השלמת הכנסה לקצבת אזרח ותיק או שאירים, מזונות או עולה נזקק ותושב חוזר נזקק - המענק המוגדל ישולם רק לאחד מבני הזוג. אם שני בני הזוג זכאים לקצבאות האחרות - כל אחד מהם יקבל מענק מוגדל.

למחשבונים נוספים באתר הון לחץ כאן