מתקופת הגל הראשון המסכות הפכו להיות המוצר הכי נחוץ. היום כבר אי אפשר לצאת מהבית ללא מסכה מבלי להסתכן בקנס של 500 שקלים, ומעבר לזה, זה אמור להיות הדבר היחיד שבאמת מגן עלינו. בחודשים האחרונים הישראלים הוציאו מאות שקלים על מסכות באיכויות שונות והביקוש גרם למחירים לזנק. ככל שההיצע התרחב, המחירים ירדו ועדיין, כדאי לדעת איפה באמת שווה לקנות.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חיפשנו בכל חנות מסכה כירורגית פשוטה שאמורה להגן עלינו ב-80 אחוזים ומסכת KN90, או KN95 המשוכללות יותר.  ברשת סופר פארם נשלם 2 שקלים למסכה. ברשת המתחרה BE המחיר הוא 100 מסכות ב-99 שקלים. בגוד פארם - 10 מסכות כירורגיות יעלו לנו 20 שקלים. ומסכת KN95 תעלה 5 שקלים. ביוחננוף מסכה כירורגית תעלה 1.25 שקל אם תקנו חבילה, ומסכת KN עולה 5 שקלים. אגב, שם אמרו לנו שלקוח שמגיע לסניף ללא מסכה יוכל לקבל אחת חינם. 

מי שמנסה לשבור את השוק בשלב הזה היא רשת יינות ביתן, שם יצאו במבצע של 40 אגורות למסכה. 50 מסכות תעלנה 19.90 שקלים. "הצלחתי לרכוש כמה מיליונים של מסכות והחלטתי לא להרוויח במוצר הזה", אמר מיכאל לובושיץ', מנכ"ל הרשת. גם ברמי לוי מציעים מבצע של מסכות כירורגיות בחצי שקל.

_OBJ

 יש לציין כי לא בכל רשת ניתן להזמין מסכות במבצעים כשמזמינים אונליין, וברשתות שכן אפשרי להזמין, לא תמיד תקבלו את המוצר הביתה.

לסיכום, ביינות ביתן ורמי לוי המסכות הכירורגיות הפשוטות הן הזולות ביותר, ביוחננוף ושופרסל כבר תשלמו יותר. ברור שזה לא פשוט לעבור בין סופר לסופר כשקונים מסכות, ועדיין, כשזה המוצר הכי נקנה בארץ ובעולם, דווקא פה שווה לקנות בזול.

_OBJ

רשתות השיווק הן בין היחידות שהרוויחו יותר בתקופת הקורונה, אך דוח סטורניקס שהתפרסם הערב לראשונה בתכנית חיסכון חושף: הן לא הסתפקו ברווחים ולמרבה ההפתעה - העלו מחירים. בבדיקה שנערכה בנוגע לחצי השנה הראשונה של 2020 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, מתגלה כי רשתות השיווק העלו מחירים בעשרות אחוזים.

גבינות מלוחות עלו בכמעט 14 אחוזים. מחירו של הקמח, אחד המוצרים הבסיסיים ביותר, עלה ביותר מ-10 אחוזים. שמנים רגילים, עלו כמעט ב-10 אחוזים ושימורי עגבניות עלו בכמעט 9 אחוזים. עלייה במחירים נרשמה גם באורז, ירקות קפואים, שמנת מתוקה, פסטרמה ועוד.